Hasičská ukázka pro děti z dětského domova Boršov nad Vltavou

18.3. jsme s našimi hasičskými dětmi dělali ukázku pro děti z dětského domova Boršov nad Vltavou. Napadla nás myšlenka, že bychom mohli děti z dětského domova zapojit do hasičského sportu, který by s námi mohly běhat a závodit.

Některé děti přijely s p. vychovatelkami a některé přijely s velitelem sboru hasičským autem, takže i zároveň mohly zažít cestu v autě jako hasiči. Dětí přijelo 15, jako první se jich ujal náš starosta sboru pan Červák, který jim vysvětlil, co vlastně hasičina znamená a co vše děláme a jak vlastně trénujeme děti. Děti z dětského domova si mohly vše vyzkoušet, zaběhnout štafety, přelézt bariéry, přeběhnout kladinu, některé děti tato ukázka moc zaujala a je i možné, že se k nám do budoucna připojí. Na konci celého odpoledne jsme se společně vyfotili a děti dostaly od nás něco sladkého 😊.

Děkujeme všem vedoucím, našim mladým hasičům a našemu vedení za spolupráci.

Text: Petra Jakešová

Foto: Petra Jakešová