Hasiči cvičně stavěli protipovodňovou­ stěnu

České Budějovice – Členové naší zásahové jednotky se dne 26.4.2018 od 7:15 zúčastnili výstavby protipovodňové stěny na Jiráskově nábřeží v Českých Budějovicích.

Operační středisko HZS Jihočeského kraje plánované cvičení zahájilo již v ranních hodinách, kdy na základě rozhodnutí povodňové komise města na Jiráskovo nábřeží povolalo profesionální hasiče z českobudějovické stanice a jednotky SDH obcí Nové Homole, Jankov, Čejkovice, Srubec, Dobrá Voda u Českých Budějovic, Rudolfov, Litvínovice, Mokré a Staré Hodějovice.

Hasiči, Stěny, které jsou v rozebraném stavu, na místě ve spolupráci s kolegy z dalších složek zvládli v úseku od Dlouhého mostu po Nerudovu ulici postavit přibližně za dvě hodiny. Stěny po kontrole hasiči opět demontovali, přesně podle systému složili a opět odvezli a uskladnili.

Zdroj: https://www.pozary.cz/clanek/187602-v-ceskych-budejovicich-hasici-cvicne-staveli-protipovodnovou-stenu/?fbclid=IwAR2HD6mbs7P7guDjWqXKhQVLSIqB8u8X639etPyfeVRTOxncI3BTX-YYgOM