Hasičské soustředění Růžená

I tento rok jsme byli na hasičském soustředění, které se konalo 28. 7. – 4. 8. 2018 v rekreační oblasti Růžená nedaleko Milevska. Růžená je velké chatové středisko. Kromě nás tam byly také další čtyři oddíly.

Na soustředění jsme jeli autobusem přímo od hasičárny až do Růžené. Stejně jako loni jsme měli s sebou věci na požární útok a všechny tři štafety, proto jsme se mohli plně věnovat nácvikům štafet a požárního útoku. Celkem na soustředění jelo 45 dětí a 11 dospělých i se zdravotnicí.

Během tohoto soustředění nás navštívili psovodi policie ČR z Píseckého okresu a předvedli nám, jak se psi cvičí. Poslechli jsme si i výklad o jejich postupech a práci. Velice rádi odpověděli na všechny otázky, které se děti zeptaly.

Také nás navštívila paní Radka Krygarová ze záchranné služby s jejím manželem, který pracuje u profesionálních hasičů. Oba vysvětlili a prakticky ukázali dětem první pomoc a všichni si jí vyzkoušeli.

Dále jsme hráli různé hry, opékali si špekáčky, chodili se koupat do rybníka, na kterém byl plovoucí ponton, tady jsme se hodně vyřádili. Jednou nám vedoucí vyhlásili požární poplach, že hoří les za táborem, a tak jsme do rybníka táhli dopravní vedení přes celý tábor až klesu a les uhasili. Celé vedení bylo dlouhé asi 280 m, a ještě nám pár hadic zbylo. Měli jsme i noční hru, která procházela lesem, kde jsme plnili různé úkoly, tato hra končila u táboráku.

Batikovali jsme trička, děti si udělaly lapače snů a naštvané ptáky. Čímž si děti odvezly ze soustředění i pěkné dárky.

A co na závěr?  Všichni si celý týden užili a zažili hodně zážitků. Všem se toto prostředí moc líbilo a zároveň byli spokojení s krásně prožitého týdne.

 

-Text,foto: Milan Fessl

Související obrázky: