Oslavy k 100. výročí založení republiky

Nové Homole – Hasiči Nové Homole za finanční podpory OÚ Homole uspořádali 28. 10. 2018 oslavy k 100. výročí založení republiky.

I když nám počasí trochu nepřálo, vzpomínkový akt byl zahájen slavnostním průvodem a položením věnce k památníku padlých z 1. světové války, kterého se zúčastnili i zástupci hasičů z Homol. Následovalo uctění památky padlých minutou ticha a slavnostní proslov pana faráře Habarta. Poté se průvod přesunul na fotbalové hřiště TJ Slovan Černý Dub, kde proběhlo poděkování a vyznamenání některých členů SDH Nové Homole za významné přispění do historie činnosti sboru. Při této příležitosti bylo sboru oficiálně předáno nové hasičské auto, které požehnal i pan farář Habart. Na závěr bylo pro všechny, připraveno občerstvení a hudba k tanci a poslechu.