Tradiční stavění máje 2019

Nové Homole – K oblíbeným lidovým zvykům jara patří pálení čarodějnic a stavění májek v mnoha obcích. Oboje je spojeno s magickou Filipojakubskou nocí z 30. dubna na 1. Května. V režii našich hasičů, tomu nebylo jinak ani v naší obci. Počasí nám nakonec přálo, kolem 18h jsme se všichni sešli na točně MHD a tak stavění máje mohlo začít. Stavění probíhalo klasickým ručním způsobem a špici již tradičně zdobily děti. Poté už následovalo opékání buřtů a volná zábava. Občerstvení zajištovali naši hasiči. Účast byla hojná a jsme rádi, že naše pozvání přijal i pan starosta Ing. Jan Loukotka. Věříme, že se všichni bavili a děkujeme všem, kteří se na akci podíleli.

                                                                                        -text, foto: Lucie Rynešová-

 

Související obrázky: