Velikonoční zdobení

Nové Homole – Minulý rok nám Covid neumožnil oslavit velikonoční svátky tak, jak se sluší a patří. Bez řehtání, bez koledy, bez velikonočního blbnutí na tréninku. Protože ani letos se nemůžeme sejít na tradiční velikonoční akce, rozhodli jsme se pro něco nového.

Na začátku nápad, na konci krásně vyzdobené všechny části naší obce, spousta spokojených dětí i dospělých a hlavně po delší době super pocit, že i v této době se nemusí jen sedět na gauči, ale dá se něco podobného zrealizovat i podle platných předpisů.

A zapojili se skutečně všichni.  Starší děti pomohly s výrobou dřevěných zajíčků. A nebylo jich málo. Na konci první sériové výrobní linky u nás jich vyjelo asi 45. V sobotu pak nastal čas zdobení. Štětců se chopila nejen parta mladších hasičů, ale i velká spousta další obecní drobotiny. Prostoru máme na všech návsích dostatek, takže nebyl problém ani s rozestupy. A výsledek můžete z fotek posoudit sami.

Rád bych poděkoval naprosto všem, kteří se do této akce zapojili. Dětem, dospělým, hasičům, nehasičům, malujícím i montujícím kutilům. Poděkování patří i našemu obecnímu úřadu, který tuto výzdobu podpořil potřebným materiálem.

Užijte si všichni velikonoční svátky a snad se brzy uvidíme na nějaké další společné akci.  

Text: J. Lejsek, foto: J. Lejsek, M. Fessl,J. Koblic, P. Jakešová

1616956368844

Obrázek 1 z 117