Zimní příprava družstev starších

Když došlo minulý rok v říjnu k omezení sportovních aktivit, znamenalo to i konec našich hasičských tréninků. Chvilku to vypadalo, že si vedoucí odpočinou, ale na naše děti je spolehnutí.

Pár dětí přišlo s nápadem měsíční běžecké výzvy a od nápadu nebylo daleko k realizaci. Jasný cíl 3 km každý den po dobu jednoho měsíce a na začátku 4 děti a jeden vedoucí. Po pár týdnech bylo jasné, že měsícem to neskončí. Do běhu se zapojila téměř kompletně obě družstva starších včetně všech vedoucích a k nápadu se přidalo i několik rodičů. Díky aplikaci v chytrých telefonech jsme měli všichni přehled o trénování ostatních, což je základní podmínkou ke zdravému hecování všech účastníků. 🙂

Někdo vydržel déle, někdo občas vynechal, z denního běhání se pro některé stalo občasné, ale i tak se podařilo všem dohromady za půl roku naběhat úžasných 4256 km.

Chtěl bych poděkovat všem dětem nejen za zapojení do přípravy, ale i za skvělý nápad. Otevřeně totiž uznávám, že takový nápad, jako běhat celou zimu, by nejspíše od jejich vedoucích nepřišel. 🙂

Text: J. Lejsek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *