Rakouští hasiči u nás na návštěvě

Nové Homole – V polovině měsíce srpna se ozvala pražská cestovní agentura Incoczech Travel Prague a.s., že na doporučení hasičů z Českých Budějovic by naši novou hasičárnu rádi i s technikou viděli rakouští hasiči z Tienfanbach-Wietraunu. Návštěva byla naplánovaná na 16.10.2022  na  10. hodinu dopolední v počtu  25 hasičů.

 S návštěvou jsme souhlasili, i když v sobotu 15.10.2022  jsme měli „DOHASNOU“(ukončení sezóny soutěžních družstev), takže příprava na neděli byla trochu náročnější.

Protože naše technika se skládá z Avie staré 45 let (pořád je ale ve výjezdu) a z dopravního automobilu s přívěsem, požádali jsme o spolupráci hasiče z Homol. Ti přijeli s jejich plně vybaveným  Rangerem.

Hasiči z Rakouska přijeli skutečně v 10.00 hodin. Přivítal je starosta našeho sboru Červák Jiří a starosta obce Homole ing. Loukotka Jan. Pan Červák představil velitele jednotky p. Tomana, hasiče z Homol p. Trapla Václava a p. Lejska Josefa a ostatní hasiče z našeho sboru.

Rakouští hasiči si prohlédli přitavenou techniku jak naši, tak i Homolskou, prošli si i s výkladem novou hasičárnu a celé její zázemí.

Připravili jsme pro ně drobné občerstvení v podobě zákusků od Petry Jakešové a něco na zub od pana Kučery.

Dostali kávu, čaj, limo a chutnalo jim naše pivo. Při tomto posezení jsme si prostřednictvím tlumočníka vyměnili zkušenosti jak v oblasti zdolávání požáru, v oblasti prevence, ale i v oblasti práce s dětmi. Zajímali jsme se o jejich techniku, o jejich hasičárnu (mají asi tři roky starou) i o jejich vybavení.

Vyměnili jsme si e-mailové adresy s tím, že se na jaře roku 2023 spojíme a domluvíme naši návštěvu u nich.

Naše hasičárna i naše přivítání se jim podle jejich vyjádření  velice líbilo.

Po společném fotu a předání našeho drobného daru nasedli na autobus a odjeli  do Č.Budějovic na exkurzi do Budvaru.

Původně měli plánovaný oběd v 11.30 hodin, ale  od nás odjížděli až ve 12.15 hodin.

Návštěva byla velice příjemná i pro nás.

Děkuji klukům z Homol  Václavu Traplovi a Josefu Lejskovi, našim hasičům Petře Jakešové, Jane Neškodné, Jiřímu Holubovi, Jiřímu Janouškovi, Karlu Tomanovi, malému Kubovi Tomanů  i panu Janu Loukotkovi.

 

Související obrázky: