O putovní pohár starosty obce Planá

Planá 27.5. 2023 – Jako každý rok nás hasiči z Plané zvou na soutěž v PÚ o putovní pohár starosty obce. Tentokrát se daly dohromady 3 soutěžní družstva: muži, ženy bez omezení a ženy nad 30 let.

Jeli jsme ještě se pěti družstvy mladých hasičů, ale o nich se více dozvíte v rubrice mládež, sport.

Jako 1. z našeho dospělého týmu běželi muži a zaběhli PÚ v čase 43,68, který jim stačil v celkovém hodnocení na 3. místo. Děkujeme chlapům z Homol Pepovi L. a Pepovi K. za doplnění týmu z Nových Homol.

Po mužích začínaly bežet ženy bez omezení a našim holkám se povedl PÚ v čase 26,73 a bezkonkurenčně dosáhly na 1. místo.

Po nich se na základnu připravovaly ženy nad 30 let, i jim se povedl krásný PÚ s časem 33,15, který také stačil na 1. místo.

Jelikož to byla soutěž i o putovní pohár starosty obce, při součtu dvou lepších časů mužů a žen jsme tento pohár vyhráli, jsme na něj letos pyšní, protože minulý rok se nám tento pohár nepodařilo vyhrát.

Všem závodníkům moc děkujeme a gratulujeme k jejich výkonům.

Doufáme, že se nám příští rok opět zadaří.

Text: Petra Jakešová

Foto: Josef Koblic, Josef Lejsek, Petra Jakešová