Okresní kolo dorostu v požárním sportu – Lomnice nad Lužnicí

Lomnice nad Lužnicí – Hned den po okrese dospělých, se na místo činu v Lomnici, sjela i družstva dorostenců a s nimi i jednotlivci. A i tady jsme měli početné zastoupení.

V družstvech už nějaké zkušenosti máme a kluci si minulý rok vyzkoušeli i republiku. Holky vloni skončily na skvělém 3.místě na kraji a letos jsme určitě nejeli na okres s menšími ambicemi.

K tomu jsme letos přivezli i jednotlivce, protože věkový limit splnila kopa dalších dětí a chuť si to zkusit byla veliká.

V družstvech to pro kluky byl spíše nácvik na další kolo, protože jistý postup na kraj měla obě přihlášená družstva, ale i tak do toho šli všichni na 100%. U holek byla situace složitější, protože ze čtyř družstev postupovala pouze dvě. A mezi přihlášenými nechyběly loňské účastnice MČR z Lišova, ani skvělé týmy z Borovan a Hluboké u Borovan.

Začalo se na stovkách, kde v klucích naši zvítězili přesně podle plánu. Holky po skvělých výkonech braly 2. místo se ztrátou cca 2s na první Lišov a náskokem 2s na Borovany.

Druhá byla na řadě štafeta, kterou kluci opět zvládli na jedničku. U holek se v pořadí nic nezměnilo. Lišov o necelé 3s předběhl naše holky, takže opět 2. místo.

Před posledním požárním útokem tedy byla situace podobná, jako o den dříve u žen. Stále existovala možnost, že nám postup uteče. No z holek to skoro polovina týmu zažila už v sobotu a nikdo tuto možnost připustit nechtěl. Ale železné nervy děvčat a moje válečnými barvami zmalovaná holá hlava zapůsobily na výbornou a holky útoky s přehledem vyhrály a zajistily si postup na krajské kolo z 2. místa, spolu s vítězkami z Lišova.

Klukům se ovšem tolik nedařilo a požární útok byla nakonec disciplína, ve které jim Adamov ukázal záda. Ale nevadí, na kraj stejně postupujeme z 1. místa. 😊

No a aby bylo hlášení kompletní, nesmíme zapomenout na jednotlivce. Mezi mladšími dorostenci skončil Štěpa Pražák na krásném 3. místě a v mladších dorostenkách Elenka Šeberů 4.místo, Nella Hantů 5.místo a Lucka Velků 6.místo. Ve středních dorostenkách pak Áďa Fesslů 7.místo a Klárka Jansů 8.místo.

Všem moc gratuluji k zaslouženým skvělým výkonům, za kterými je spousta práce a dřiny na tréninkách, kterých v poslední době opravdu nebylo málo. A sobě gratuluji, že jsem ty tréninky přežil ve zdraví a stále ve svazku manželském, protože doma jsem byl poslední týdny opravdu jen na noc. 😊

Text, foto:J.Lejsek