Okresní kolo v požárním sportu – Lomnice nad Lužnicí

Lomnice nad Lužnicí – V sobotu 10.6.2023 se v Lomnici nad Lužnicí konalo okresní kolo soutěže v požárním sportu. A letos měl náš sbor zastoupení v obou kategoriích bez věkového omezení.

Družstvo mužů do plné sestavy doplnil Peťa Skamene z Čížkrajíc, Miky Petr z Borovan a pak dva starci, Tomáš Macho z Olešníka a moje maličkost.

Holky pro změnu doplnila Bukovská trojice Pája Nekolů, Pája Strnadů, Sára Šveců a s nimi Lenča Šestáků a Kája Kmínků. Prostě trochu se nám to od obvodovky promíchalo z důvodu časového vytížení.

Začínalo se na stovkách a na obou frontách to naše družstva rozběhla velice pěkně. Mezi muži se jako favorit soutěže jevila parta ze Střížova a na stovkách to i potvrdili. Ovšem naši kluci brali 2. místo. U děvčat se očekávala bitva mezi námi a partou holek z Nedabyle, doplněnou zkušenými závodnicemi ze Strážkovic. A tady po stovkách holky braly 1. místo a Nedabyle druhé.

Druhou disciplínou byla štafeta 4x100m. Do té bohužel u kluků už nepromluvil Peťa Skamene, který si během druhého pokusu na stovkách zlámal kotník a potrhal vazy. Na druhou stranu ovšem skvělým hereckým výkonem během ošetřování, který si v ničem nezadal s výstupem profesionálního fotbalisty po faulu od mouchy, si získal srdce mnoha fanynek kolem dráhy. 😊 Každopádně jeho zranění mělo jeden ještě horší následek, než polámanou nohu. Do štafety jsem musel nastoupit já. 😊 Kluky to ale nerozhodilo a i tady skončili na 2. místě za, do té doby nejlepším, Střížovem.

 U děvčat vše pokračovalo podle plánu a naše holky opět po skvělých výkonech braly 1. místo, následované Nedabylskou partou.

Vše se tedy mělo rozhodnout až na útoku. Tady ovšem všechny čekalo nemilé překvapení. Původně avizovaná mašina Rosenbauer, na kterou všichni trénovali, byla z důvodu poruchy nahrazena strojem Tohatsu. A to byla zrada, kterou nikdo nečekal. 😊

Klukům se v útocích moc nedařilo a s časem 37,32s brali až 6.místo. Nevedlo se ani Střížovu a nakonec všem vyfoukli rybník kluci z Todně, kteří po dvou třetích místech ve stovkách a štafetě, brali v útoku 1. místo a zvítězili tak i celkově. Na naše kluky zbylo naprosto skvělé 3. místo a historický úspěch na okresním kole za kopu posledních let.

Ani u holek to s útokem nebylo úplně slavné. Jejich čas 31,25s překonala děvčata z Todně a hlavně i z Nedabyle. 3. místo odsunulo naše holky na konečné 2. místo se shodným součtem bodů jako Nedabyle. Ovšem v takovém případě rozhoduje čas útoku a ten mělo Nedabyle lepší. Naštěstí na krajské kolo postupují dvě družstva žen, takže holky jedou do Prachatic zabojovat o šanci účastnit se MČR.

Takže za mne okres na jedničku (i když pořadím na dvojku a trojku). A za týden držíme palce holkám, aby se jim na kraji dařilo.

Text,foto:J.Lejsek

Související obrázky: