OBVODOVÁ SOUTĚŽ 2023 – STRÁŽKOVICE

StrážkoviceV neděli 1. 10. 2023 se ve Strážkovicích konalo obvodov kolo hry Plamen. Jedná se o podzimní část postupové soutěže na okresní kolo Plamene. Jeli jsme opět busem pana Henczeho s jedním družstvem přípravky, dvěma družstvy mladších a dvěma družstvy starších žáků. Přípravka a mladší soutěžili ve štafetách CTIF a 4x60m, starší žáci také, ale měli k nim nově ještě náročnou disciplínu Požární útok CTIF. Na obvodové soutěži bylo celkem 8 družstev mladších, 7 družstev starších a dvě družstva přípravek.

            Přípravky a mladší začínali na štafetě 4x60m. Nejprve šli na start naši nejmenší v počtu dvou hlídek. Štafeta se jim povedla úžasně a lepší zaběhnutý čas 117,61 je skvělý! Průběžné 1. místo. Pak začaly rozběhy mladších. Nejdříve šli na start Mladší 1 také v počtu dvou hlídek. Obě družstva běžela skvěle, dosáhla krásných časů, a ten lepší měl hodnotu 62,30, což znamenalo 2. místo v této disciplíně. Po nich startovali Mladší 2, i oni měli dvě hlídky, a také se do toho pořádně pustili. Povedlo se jim rovněž zaběhnout krásné platné pokusy, kdy lepší čas 67,99 pro ně znamenal průběžné 3. místo.

Soutěž tedy byla parádně rozběhnutá a přešlo se na štafetu CTIF. Začínaly tradičně přípravky a naše děti jí zvládly v krásném čase 186,32, který opět znamenal 1. místo v disciplíně! Dále pokračovala na CTIF mladší družstva. Naši Mladší 1 měli na soutěži skvělou formu a výsledná čas 115,20 znamenal parádní 1. místo! A skvělou formu potvrdilo i družstvo Mladší 2, protože jejich parádní čas 119,38 pro ně znamenal krásné 2. místo! 

Závěrečné výsledky po součtu bodů u obou disciplín byly: Přípravka celkové 1. místo, Mladší 1 celkové 1. místo a Mladší 2 celkové 3. místo! Prostě díky za skvělé výkony a úžasné výsledky! Moc gratulujeme!

Starší žáci měli jako první disciplínu náročný útok CTIF. Tato disciplína byla na obvodové soutěži letos zařazena poprvé. Soutěžilo se v ní až na okresních kolech, a mnoho mladých hasičů ji běželo úplně poprvé. Nejdříve šli na start Starší 1, z nichž většina měla už s disciplínou nějaké zkušenosti. A to se taky projevilo na výsledku a časem 177,64 obsadili 2. místo. Pak přišli na řadu Straší 2, kteří ještě minulou sezónu běhali za mladší žáky, a nyní přešlo celé družstvo do starších. I když nováčci v této disciplíně, nebáli se toho, vyrazili na dráhu a časem 196,08 vybojovali 3. místo! Následovala štafeta CTIF. Starší 1 s jednou hlídkou pokračovali ve svých výkonech a čas 101,99 znamenal 3. místo. Starší 2 se nenechali zahanbit a čas 103,21 znamenal 4. místo. Poslední štafeta 4x60m byla pro naše rozběhané Starší 1 už jen završením skvělých výkonů a čas 53,31 byl nejrychlejší, 1. místo! A nebáli se toho ani Starší 2, protože zaběhli čas 59,86 a obsadili 4. místo.

Po závěrečném součtu bodů ze všech třech disciplín a po skvělých výkonech obou družstev starších, se umístili Starší 1 na celkovém 1. místě a Starší 2 na celkovém 3. místě! Gratulujeme obou družstvům k tak parádním výkonům a výsledkům!

Závěrem musíme konstatovat, že podzimní kolo hry Plamen se všem našim družstvům mimořádně povedlo a výchozí pozice na jarní postupovou část je velmi nadějná! Ještě jednou všem gratulujeme a těšíme na další skvělé výsledky.

 

Za tým vedoucích MH Nové Homole Josef Koblic

Související obrázky: