Letní soustředění Míreč 2017

Míreč – Pro rok 2017 jsme vybrali rekreační středisko v krásné, ač malé obci Míreč. Tato oblast je obklopena velkými pastvinami s volně se pasoucími koňmi.

Na soustředění se s námi vydalo 41 dětí, 10 vedoucích a zdravotnice. Věk dětí se pohyboval od 6 do 15 let. Každý den začínal rozcvičkou, na které jsme se všichni krásně protáhli, pak následovala ranní hygiena a snídaně. První den jsme připravili prostor umístění základny, požární stříkačku a káď na vodu, kterou jsme plnili vodou z místní řeky pomocí plovoucího čerpadla. Poté jsme přichystali dráhu pro štafetu CTIF a pro štafetu požárních dvojic. Po večeři děti vybarvily vlajku, kterou jsme si také pověsili na stožár. Další dny jsme trénovali požární útok, štafetu požárních dvojic a štafetu CTIF. A vydali se i na stezku odvahy. Stezka byla po tmě, a aby děti alespoň trochu viděly na cestu, byla cesta označená svítícími náramky, které děti také dostaly na ruku. Starší děti a někteří vedoucí vyzkoušeli disciplínu, která se jmenuje „SÁM SOBĚ SI“. To znamená, že jeden člověk zaběhne celý požární útok sám a dělá vše to co jinak v sedmi lidech. Disciplína se všem moc líbila a hodně se u ní vyřádili. Také si vyzkoušeli noční požární útok. Pro děti jsme také připravili branné cvičení, kde jsme prozkoušeli děti ze znalosti topografických značek, hasicích přístrojů, co se čím hasí, připravení základny, střelba z kuličkové zbraně, přeskok překážky, přesný hod míčem a kroužkem, podlez provázku s pálkou a na ní umístěný pěnový míček. Ve volném čase jsme vyráběli trička technikou savování, zelený náramek z padákové šňůry tzv. NÁRAMEK PŘEŽITÍ, nebo maňásky z chlupatých ponožek. Také byla vyhlášena soutěž o NEJKRÁSNĚJŠÍ MUMII TÁBORA. Děti dostaly roličky toaletního papíru a každá skupina si omotala tímto papírem svého vedoucího skupiny. Po ukončení motání byla vyhlášena nejkrásnější mumie. Jelikož všude kolem nás se pásla spousta koní, domluvili jsme pro naše děti placenou jízdu na koních. Na závěr soustředění obdržely děti DIPLOM a z kouzelného pytle si vytáhly plyšáka na památku.

Text, foto: Milan Fessl

Související obrázky: