Podzimní kolo obvodové soutěže Hry Plamen

Střížov – Každoroční obvodové kolo se letos konalo v sobotu 10.10.2020 ve Střížově. Každý rok jde o podzimní vrchol pro mladé hasiče, kde se všechna družstva z okresu snaží udělat první krok k postupu na okresní soutěž. Letošní kolo ovšem zdaleka nepřipomínalo ta předchozí. Koronavirus, nouzový stav a neustále se měnící a zpřísňující omezení, to je sen každého organizátora, trenéra i závodníka. 🙂Hygienická opatření byla nastavena na maximum a na závodišti se nemělo potkat více než 50 účastníků, pokud možno z minimálního počtu sborů najednou. Když se vyjasnila organizační pravidla, přišlo další zpestření a to karanténa řady dětí, která ve škole přišla do kontaktu s pozitivně testovanou osobou. I s tím jsme si ovšem dokázali poradit a věřili jsme, že máme univerzální závodníky.

Do soutěže tak nakonec nastoupila naše čtyři družstva, namísto plánovaných pěti. Z mladších družstvo Modrých a Zelených, ze starších pak oba týmy A i B. Bohužel z důvodu omezení počtu účastníků jsme soutěžili jen mezi sebou, protože ostatní sbory přijížděly postupně vždy po odjezdu předchozích závodníků. Trochu nám všem chybělo to zdravé hecování s kamarády z ostatních sborů, ale nedalo se nic dělat. Naštěstí si při počtu našich družstev dokážeme zajistit správnou atmosféru sami a vytvořit závodní kulisu na profesionální úrovni. Minimálně z pohledu decibelů křiku jsme skutečně na profesionální úrovni. A to jak v kategorii děti, tak i mezi vedoucími. 🙂

Mladší žáci začali na štafetě CTIF, kde Zelení předvedli skvělý výkon s časem 116,68s a Modří dokončili štafetu v čase 128,46s (10 trestných sekund). Nikdo z nás v tu chvíli netušil, že se jedná o nejlepší a třetí nejlepší čas dne.

Starší mezitím nastoupili na štafetu 4×60, kde družstvo A zvládlo trať v čase 51,03s a družstvo B pak v čase 53,38s. Tady jsme dokonce předvedli dva nejlepší výkony dne, ale to jsme zjistili až později.

Po dokončení obou disciplín se družstva vyměnila. Mladší vyrazili na 4×60 a starší na CTIF. Mezi mladšími Modří opět nastavili laťku vysoko a zvládli štafetu za 69,99s, Zeleným trať také sedla skvěle a dokončili svůj běh za 70,42s. A opět šlo o dva nejlepší časy dne v kategorii mladších.

Starší na CTIF také nelenili. Družstvo A s časem 105,86s (10 trestných sekund), zvládli dráhu ve čtvrtém nejrychlejším čase dne a družstvo B s časem 97,91s dokonce disciplínu vyhrálo. Ovšem to v tu chvíli nikdo z nás nevěděl, protože jsme byli první skupinou na soutěži a soupeři začali přijíždět až po nás.

Hned po odběhnutí všech disciplín jsme odjeli a vyklidili prostor dezinfekční četě a dalším týmům.

Nepamatuji, že bychom někdy odjížděli ze závodů a neznali konečné výsledky. Ale určitě to má něco do sebe. Teprve odpoledne jsme dostali mailem finální tabulku výsledků. A lépe to skončit nemohlo. Mezi mladšími skončili Zelení na 1. místě a Modří na 2. místě. Mez staršími pak družstvo B na 1. místě a družstvo A na 2. místě. Sice jde jen o průběžné výsledky a o konečném pořadí rozhodne ještě jarní část obvodových kol, ale rozhodně jde o nejlepší výsledek našich týmů v historii a skvěle udělaný první krok k vysněnému postupu našich týmů z jarního kola na okres.

Rád bych pogratuloval všem dětem za naprosto úžasný výkon. Dále za celý sbor děkuji organizátorům za parádně připravenou soutěž a nakonec jako vždy našemu převozníkovi Petrovi Henczemu, který tentokrát díky nám opět posunul terénní limity svého autobusu na vyšší úroveň. 🙂

Text: J. Lejsek;Foto: J. Lejsek,J. Koblic,J. Janoušek,P. Jakešová,M. Pašková,S. Dánová

Mladší 1 – Štafeta CTIF

 

Mladší 2- Štafeta CTIF

Mladší 2 – Štafeta 4x60m

Mladší 1-první tým Štafeta 4x60m

Mladší 1-druhý tým Štafeta 4x60m

Starší B – Štafeta CTIF

Starší B – 1.Štafeta 4x60m

Starší B – 2.Štafeta 4x60m

Starší A – 2. Štafeta 4x60m

Starší A – Štafeta CTIF

Starší A – 1. Štafeta 4x60m

Související obrázky: