Zdobení stromečku pro lesní zvěř

Nové Homole – Protože svátky jsou za dveřmi, a protože se letos nemohlo konat tradiční rozsvěcení vánočního stromečku, rozhodli jsme se ozdobit si stromeček vlastní. Šlo o nápad na poslední chvíli, ale jak se říká, kde je vůle, je i cesta. A protože správní mladí hasiči jsou nejen parta pro každou blbost, ale občas se snaží být i užiteční, tak jsme zdobení stromku připravili jako krmení zvířátek. 🙂

V sobotu 12. 12. 2020 jsme vyrazili hledat správný stromek. Nedaleko letiště naše hlavní vánoční designérka Milča našla ten pravý a začalo se se zdobením. Část ozdob sice někteří nezodpovědní jedinci snědli ještě před zavěšením na stromek, ale i tak toho zbylo dost na parádní výzdobu.

No a protože při krmení zvěře člověku vyhládne, následoval asi náš poslední letošní táborák a pravé adventní špekáčky. Nebyl to sice typický vánoční výjev z obrázků od Lady, ale nám bylo hej. 🙂

Jsem moc rád, že se družstva starších hasičů zase po dlouhé době sešla a všichni si celou akci parádně užili. A snad si náš stromek užijí i zvířátka. 🙂

Text, foto: J. Lejsek

Související obrázky: