Běh kolem BABY 2020

Nové Homole – V neděli 29. 11. 2020 se uskutečnil tradiční Běh kolem Baby, který každoročně pořádá FC Slovan Černý Dub, SDH Nové Homole a OÚ Homole. Každoročně se tohoto závodu zúčastňují i naši mladí hasiči a stejně tomu bylo i letos. Téměř ve všech kategoriích jsme měli na startu početné zastoupení a dětem se podařilo zúročit běžeckou přípravu na jedničku.

V 11:00 se soutěž rozběhla kategorií nejmladších do 5 let na 200m a Barunka Zimandlová zahájila závodní dopoledne parádním 2. místem. Následoval běh v kategoriích 6-8 let a 9-11 let na 500m. Tady už začala úřadovat naše hasičská mládež na plné obrátky a na stupních vítězů se ve starší kategorii mezi kluky seřadili na 1. místě Honzík Janoušek, následovaný na 2. místě Martinem Ivanů a na 3. místě Pepou Lejsků. V děvčatech pak skončila na 2. místě v mladší kategorii Anežka Tondlová a ve starší kategorii pak v napínavém doběhu zvítězila Elenka Šeberová.

Odpolední část závodu se rozběhla ve 14:00 startem kategorií žáků a dorostu na 1500m. Mezi mladšími žákyněmi (12-13 let) skončila na parádním 2. místě Klárka Jansová, následována na 3. místě Terkou Lejsků. V kategorii starších žákyň je vystřídali Vanesa Kostrounová na 2. místě a Aneta Petroušková na 3. místě. Nejrychlejší čas z našich mladých hasičů pak na této trati zaběhl Kuba Guňka, který ovšem ve své nabité kategorii starších žáků na bednu bohužel nedosáhl.

Po doběhnutí všech dětských kategorií se na startu začal chystat hlavní závod na 6,9km, ve kterém jsme také měli početné zastoupení, tentokráte z řad vedoucích mládeže. A opět z toho byla bedna, na kterou v kategorii juniorů (18-19 let) vyskočil Pavel Peterka s krásným třetím místem.

Rád bych poděkoval všem závodníkům nejen za skvělou reprezentaci sboru, ale hlavně za příjemně strávenou první adventní neděli. Poděkování patří také členům JSDH Nové Homole, kteří po celé odpoledne zajišťovali bezpečnost závodníků a řídili dopravu jak na trati dorostenců, tak i na trati hlavního závodu dospělých. A samozřejmě děkujeme i organizátorům, kteří zvládli přípravu závodu a dokázali se popasovat se všemi omezeními nouzového stavu.

Text: J. Lejsek;Foto: J. Lejsek,P. Jakešová