Okresní kolo hry Plamen

V sobotu 29.5.2021 proběhla pravidelná okresní soutěž hry Plamen. V letošním roce bylo kvůli nezbytným opatřením opět vše jinak, a protože nebylo možné zrealizovat jarní obvodová kola a v některých obvodech neproběhla ani kola podzimní, byl na okrese umožněn start úplně všem družstvům z okresu. Organizačně to bylo sice trochu složitější, ale i tak se podařilo soutěž zrealizovat.

Naše družstva starších a mladších měla po loňském podzimu skvěle našlápnuto k postupu na okres, takže bylo jasné, že na okres vyrazíme. Soutěž byla rozdělena do dvou částí. V Ledenicích zahajovalo celkem 19 družstev starších požárním útokem a štafetou 4×60. Naše Áčko nastoupilo k útoku jako první a nasadilo laťku proklatě vysoko. Konečný čas 17,65s byl dlouho nejlepší a nakonec ho překonal jen tým z Miletína. Béčko s časem 23,76s skončilo v útoku na solidním 7. místě. Následovala štafeta 4×60, ve které Áčko s časem 47,34 opět obsadilo konečné 2. místo a Béčko skončilo na 6. místě s časem 50,64s. První polovinu soutěže tedy Áčko ukončilo na průběžném prvním místě.

Mezitím družstva mladších rozjela soutěž v Borovanech, kde probíhala štafeta CTIF a štafeta požárních dvojic. Do závodu se zapojilo celkem 22 družstev mladších. I tady se našim borcům dařilo. Ve štafetě dvojic skončili modří s časem 74,63s na úžasném 1. místě a zelení se zařadili hned za ně s časem 76,53s. Další disciplínou byla štafeta CTIF, kterou modří dokončili v čase 110,58s (10s trestných) na 3. místě a zelení obsadili 13. místo s časem 139,07s (30s trestných).  Po skvělém začátku přišel na řadu přesun všech týmů, který jako vždy skvěle zajistil náš dvorní dopravce Petr Hencze, kterému bych rád touto cestou poděkoval.

Mladší se přesunuli do Ledenic, kde pokračovala jejich soutěž útokem a štafetou 4×60. A opět si vedli skvěle. V útoku bylo družstvo zelených dlouhou dobu nejlepší ze všech a nakonec jejich skvělý čas 18,58s stačil na 2. místo, kdy odstup na zlato byl pouhá jedna setina vteřiny. Modří pak s časem 21,79s obsadili 4. místo. Poslední disciplínou byla štafeta 4×60, kterou modří s časem 56,37s vyhráli a zelení skončili na 7. místě v čase 66,04s. Tím bylo v kategorii mladších dobojováno a všichni napínavě sledovali online tabulku, do které rozhodčí postupně doplňovali výsledky.

Mezitím v Borovanech pokračovala i soutěž starších. Průběžně první Áčko nastoupilo na štafetu CTIF a zaběhlo skvělý čas 88,69s, který byl ovšem navýšen o 20 trestných vteřin na 108,69s a znamenal pro Áčko 16. místo. Tuto disciplínu nakonec vyhrálo naše Béčko, které s časem 90,24s nenašlo přemožitele. Následovala pak poslední disciplína dne, štafeta požárních dvojic. Áčko s časem 56,41s bralo 3. místo a Béčko pak 5. místo za čas 61,26s. Tím bylo pro naše týmy dobojováno a všichni napjatě čekali na výsledky zbývajících týmů.

Mezitím se v Ledenicích rozhodčí dopočítali konečných výsledků mladších a mohlo se začít slavit. Naši modří celou okresní soutěž vyhráli a zelení skončili na parádním 6. místě. A když se dopočítalo i v Borovanech a výsledková tabulka ukázala, že ve starších skončilo Béčko celkově na 2 místě a Áčko na 5. místě, bylo jasné, že se letošní okres skutečně vydařil.

Všechna naše družstva dokázala v nějaké disciplíně vybojovat bednu a to je naprosto skvělý výsledek.

Mladší

Modří: 1. místo štafeta 4×60, 1. místo štafeta dvojic, 3. místo štafeta CTIF – 1. místo celkově

Zelení: 2. místo požární útok, 2. místo štafeta dvojic – 6. místo celkově

Starší

Áčko: 2. místo požární útok, 2. místo štafeta 4×60, 3. místo štafeta dvojic – 5. místo celkově

Béčko: 1. místo štafeta CTIF – 2. místo celkově

 

Rád bych touto cestou pogratuloval všem družstvům k výborným výsledkům a poděkoval jim za skvělou reprezentaci sboru. Byli jste úžasní a těším se na další soutěže.

Poděkování patří také chlapům ze sboru za jejich pomoc při převozu všeho vybavení a zajištění zázemí pro družstva na obou sportovištích.

Ještě jednou díky všem.

Text: J. Lejsek, foto: J. Lejsek, J. Janoušek, P. Jakešová, J. Koblic, S. Dánová, M. Pašková

 

Související obrázky: