Borovanská stovka

Borovany – Protože sobota nám nestačila, tak v neděli vyrazila naše dorostenecká parta na stovky do Borovan. A nebylo nás málo. Na startovní listině jsme napříč všemi kategoriemi od mladších dorostenců a dorostenek až po muže přihlásili celkem 16 závodníků.

Od léta poslouchám pořád dokola od holek, že není úplně důležité jaký podáš výkon, ale podstatné je jak u toho vypadáš. Takže jsme zapracovali nejen na tréninku, ale i na image a doplnili dresy dorostu ještě o parádní podkolenky. Takže jak někdo viděl na startu pruhované nohy, hned věděl, že běží Nové Homole.

Někteří z našich dorostenců již stovky znají a zaběhli si závod v Lišově, ale pro většinu to byla premiéra. A poprali se s tím opravdu statečně. Všichni zvládli své pokusy dokončit, i když občas to byl boj. Ale u nás se prostě pokusy dokončují, takže byli k vidění i závodníci běžící opačným směrem, když se vraceli pro ztracenou koncovku hadice, nebo museli opakovat přeběh kladiny. Dokonce jsme zvládli i opakovanou bariéru kvůli ztracené botě. 🙂 Ale co na tomhle sportu miluji je to, že když je nouze nejvyšší, tak Tě všichni podpoří. Takže čím větší boj závodník svádí na trati, tím větší podporu má z hlediště. To prostě člověka dožene až do cíle, i kdyby běžel s botou v ruce, hadicí kolem krku a vyhozenou kyčlí. 🙂

Prostě děcka bojovala ze všech sil a zaslouží si obrovské uznání. A hlavně, všichni se těšili na hlavní část dne. Okamžik, kdy se na startu ukáží jejich vedoucí. Občas jsou to milá děcka, ale občas parta zlomyslných holomků. 🙂 Ale i když čekali s telefony v rukou na každé zaváhání a snažili se ulovit co nejvtipnější foto vedoucího v pádu, tak nás svým řevem dotlačili až do cíle.

 Ale aby to nevypadalo, že jsme se do Borovan jeli jen vykřičet, tak se nám povedlo i zabodovat.

V kategorii mladších dorostenek se Kačka Rusínů dostala do semifinále a nakonec s časem 21,10s skončila na parádním 4. místě. V mladších dorostencích pak Kuba Podhola s časem 19,90s skončil na 2. místě. A všichni ostatní, kteří již někdy stovky běželi, si v Borovanech dokázali vylepšit své osobáky. A to včetně vedoucích. 🙂

Chtěl bych pogratulovat všem k super výsledkům a poděkovat za parádní den. A také poděkovat všem Borovanským za skvěle připravenou soutěž. Za rok s námi počítejte zase. 🙂

Text: J. Lejsek, foto: J. Lejsek,J. Janoušek,J. Fessl, S. Dánová, M. Pašková