Strážkovické TFA

Strážkovice – V sobotu 6.11.2021 se nám konečně podařilo vyrazit na naši první soutěž TFA. Minulý rok nám to zhatil COVID, ale letos už to klaplo. Strážkovická parta letos pořádala již druhý ročník soutěže a opět jim vše vyšlo na jedničku.

Za naše barvy se na start postavila parta vedoucích mládeže, kterým již klasicky přijelo fandit tvrdé jádro jejich svěřenců.

Trasa závodu byla do poslední chvíle tajná, takže jsme v podstatě trénovali jen notoricky známé věci jako bariéru a motání hadice. K tomu pořadatelé přidali klasické roztahování hadic, hammer box, traktorovou pneumatiku, běh v pneumatikách, pár schodů se zavážím a sestřik láhve. K tomu pár přeběhů mezi úkoly a máte vše, co pořádný závod potřebuje.

Na slavnostním nástupu se sešlo 24 závodníků v kategorii mužů a 13 žen a k tomu spousta fandících fanoušků. Z našich se jako první postavil na start Pája Peterka a popral se s tím statečně. Zejména jeho skvělá práce při motání hadic si vysloužila obrovský obdiv od fanoušků. 🙂 Konečný čas 370,73s stačil na výborné 18. místo. Jako druhý nastoupil na startovní čáru nejstarší účastník soutěže, Pepa Lejsek. Rád bych tady veřejně odsoudil pokřikování fanoušků, jako „pojď dědo, pojď dědo“, které rozhodně nebylo na místě. 🙂 Děda nakonec s časem 332,67s vybojoval konečné 16. místo.

O pár minut později došlo k drobné úpravě tratě pro ženy a na startu se začala chystat první závodnice této kategorie. A nebyl to nikdo jiný, než naše přebornice Milča Pašková. A vrhla se do toho po hlavě. Roztahování hadic ve sprintu, u motání již klečela, u kladiva nadávala, u pneumatiky mě chtěla zabít a zbytek toho co říkala, nemohu ani prezentovat. Ovšem v posledních metrech závodu přepnula na rezervu a předvedla naprosto strhující sprint a utekla i doprovodu. 🙂 Její čas 316,48s byl dokonce chvilku nejlepší, jak už to u prvního závodníka na trati bývá. 😀 Nakonec stačil na výborné 9. místo.

Jako desátá mezi ženami vyrazila k hadicím Simča Dánů. A již po perfektním motání hadic bylo jasné, že si běží pro parádní výsledek. Simča, podobně jako Milča, zvládla celou trať proběhnout. To rozhodně nebyl u všech závodníků standard a řada z nich byla ráda, že se mohla občas při chůzi trochu vydýchat. Konečný čas 284,38s stačil na skvělé 6. místo v kategorii žen.

Rád bych poděkoval všem za parádní den a pogratuloval k výkonům. A velké díky patří Strážkovickým za parádní soutěž. Za rok určitě zase dorazíme. 🙂

Text: J. Lejsek, Foto: J.Lejsek, M.Pašková,S.Dánová,P.Peterka

Související obrázky: