Zlivská stovka

Zliv – Po dlouhé zimní pauze konečně přišlo jaro a s ním i začátek nové soutěžní sezóny. Jaro si sice vzalo v neděli minimálně ve Zlivi den volna, ale i tak se na nástupu sešlo téměř 150 závodníků. Po většinu dne pršelo buď málo, nebo hodně, pro zpestření se chvilkami objevovaly i kroupy. Ale hasič je tvor neohrožený, soutěživý, a když jde o výsledek, tak občas i se sebevražednými sklony, takže nikdo neodstoupil.

Za náš sbor se opět sešla celkem početná výprava nejen závodníků, ale i fanoušků. Všichni měli mohutně natrénováno, protože se nám díky skvělému počasí podařil celý jeden trénink, který trval asi hodinu. Ale co, umíme z loňska, máme formu, taktiku, zvítězíme. 😃

Začínalo se všemi kategoriemi děvčat a v našich barvách jako první nastoupila Lenča Pašků. Hned po ní na trať vyrazily v kategorii žen Milča Pašků a Denča Kostrounů. Holky už jsou zkušené závodnice, takže jejich výkony samozřejmě byly parádní. Lehká opatrnost na mokré trati ale byla u všech závodníků znát.

Po skončení soutěže v těch krásnějších kategoriích došlo k přestavění drah pro mladší a střední dorostence a začala druhá část závodů. Mezi mladšími dorostenci si odběhl svou stovkovou premiéru Martin Velek a povedla se mu na výbornou, když ve své kategorii bral 5. místo. Druhou premiéru měl ve středním dorostu David Hrubý, kterému sekundoval již ostřílený stovkař Kuba Guňka. A i jim se vše povedlo.

Následovala další přestavba tratí pro starší dorostence a muže. Tady jsme měli na startu Miloše Henzla, Páju Peterku, Jirku Janouška a mou maličkost (pro upřesnění Pepu Lejska 😃). Před zahájením těchto kategorií došlo i ke změně počasí, takže jsme z deště přešli plynule v kroupy. I tady se klukům povedlo překonat všechny nástrahy trati i přírody a ve zdraví dokončit. Některým dokonce i se slušným časem.

Nebudu tady časy zbytečně rozepisovat, protože bedna to nebyla ani u mužů ani u žen, ale to všechno jen proto, že nebyl čas trénovat.😃  Nakonec jediné prvenství jsme měli v kategorii „nejstarší závodník“, ale to není o výkonu. 😃

Rád bych poděkoval našim reprezentantům za parádní výkony, fanouškům za podporu, organizátorům za parádní přípravu a všem za odolnost a dobrou náladu, která je nepřešla ani s vodou v botách a za krkem.

Text:J.Lejsek,Foto:J.Lejsek,T. Šimečková,SDH Zliv