Okresní kolo hry Plamen – starší

Zliv – V sobotu 28.5.2022 proběhlo ve Zlivi okresní kolo Plamene, na které se kvalifikovalo i naše družstvo starších dětí.

Kdo na okrese již byl, ten dobře ví, o co jde. Šest soutěžních disciplín v jeden den a jako soupeři třináct nejlepších družstev z celého okresu. A když mají sraz nejlepší, nemůžeme chybět. 🙂

Začínalo se braňákem, kde se naše pětice závodníků vydala na start jako pátá v pořadí. Bohužel tuto disciplínu trochu ovlivnilo poškozené značení trasy, takže první hlídky na trati trochu bloudily a nevyhnulo se to ani té naší. Oprava značení proběhla až po doběhu první hlídky, která problém nahlásila, ovšem tou dobou již bylo na trati 6 družstev. I přes toto drobné znevýhodnění ovšem naše pětice urvala velice dobré 4. místo. Dopolední program pak pokračoval štafetou dvojic, kde jsme neměli úplně nejlepší den a čas 61,36s stačil až na 7. místo. Ovšem hned po dvojicích přišla na řadu štafeta CTIF. Disciplína, kterou jsme v uplynulých dvou týdnech na dvou soutěžích vyhráli. A i ve Zlivi jsme potvrdili, kdo je na této dráze okresním králem. S časem 82,86s jsme zvítězili a v polovině soutěže jsme byli na průběžně sdíleném 2. místě.

Po polední přestávce nastoupil náš tým na útok CTIF. Tato disciplína se za celý rok běhá pouze na postupových soutěžích od okresu výše, takže jsme ji trénovali jen několikrát. A v porovnání s ostřílenými družstvy to bylo trochu znát. K tomu zdržení na džberovkách, lehčí zaváhání s hadicí a bylo z toho 8. místo. Následovala štafeta 4x60m, ve které obě naše hlídky předvedly solidní výkony, ale čas 48,23s stačil až na 6. místo. Umístění na bedně se nám vzdálilo, protože po dvou odpoledních disciplínách jsme se lehce propadli na průběžné 5. místo, ale nikdo nic nevzdával. Zbýval ještě požární útok. Nástřikové terče dokážou docela slušně zamávat i zkušenými družstvy, takže si na této disciplíně nikdo nemohl být jistý výsledkem. A nebylo tomu jinak ani ve Zlivi. Z našich tradičních soupeřů se nedařilo nikomu, takže jsme s časem 26,82s šli v této disciplíně na průběžné první místo. Nakonec se před nás dostaly jen tři družstva, takže jsme 4. místem v útoku poskočili v celkovém hodnocení na nepopulární, ale i tak skvělé 4. místo.

Rád bych pogratuloval všem našim závodníkům k parádnímu výsledku, protože v takové konkurenci jaká se sešla letos, to je opravdu super výkon. Chtěl bych pogratulovat také družstvu z Borovan, které předvedlo opravdu spanilou jízdu a zaslouženě si vybojovalo postup na krajské kolo. No a hlavně, díky všem našim i soupeřům za super den. 🙂

Text, foto: J. Lejsek

Výsledková listina starší: Plamen_2021-2022_-_starší_xlsm