DVOJBOJ STRÁŽKOVICE 2022

 Strážkovice – Další soutěž, které jsme se s mladými hasiči zúčastnili, proběhla 22. 5. 2022 ve Strážkovicích. Jela 2 družstva starších, 2 družstva mladších a také družstvo přípravky. Hasičský dvojboj, kde byl požární útok a štafeta CTIF, jsme si už vyzkoušeli minulý týden v Ledenicích, takže jsme věřili, že bychom mohli mít úspěchy. Do Strážkovic se sjela hojná účast, celkem 13 družstev starších, 16 družstev mladších a 3 družstva přípravek. Počasí bylo krásné, tak jsme se s chutí pustili do víru soutěže.

Přípravka a mladší začínali klání požárním útokem. A dařilo se! Na PÚ šla jako první naše přípravka, která obsadila 2. místo, poté mladší I, kteří obsadili 5. místo a mladší II, kteří také obsadili 2. místo. Na štafetě CTIF byla přípravka na 2. místě, mladší I na 4. místě a mladší II na 3. místě. Díky těmto skvělým výkonům bylo konečné pořadí: Přípravka celkové 2. místo, mladší I celkové 3. místo a mladší II. celkové 2. místo. Skvělé výkony!

Družstva starších začínala štafetou CTIF a dařilo se také! Naši starší I obsadili 3. místo a starší II skvělé 1. místo. Pak se šlo na požární útoky, kde měli starší I trochu problémy, ale přesto zdárně ukončili disciplínu na 8. místě. Starší II však nenechali nic náhodě a opět obsadili čelo tabulky – 1. místo! V konečném pořadí tak starší I obsadili celkové 6. místo a starší II, kterým se soutěž mimořádně vydařila, celkové 1. místo. Paráda!

Všem našim soutěžícím moc gratulujeme k jejich skvělým výkonům a výsledkům, a věříme, že skvělé výkony předvedou i na okresním kole hry Plamen, která se koná 28. 5. ve Zlivi.

Závěrem patří poděkování i našemu řidiči autobusu Petru Henczemu, který nás jako vždy bezpečně dovezl na soutěž a zpět.

 

Za tým vedoucích Josef Koblic, foto: P. Jakešová, J. Lejsek, J. Koblic,R. Weberová