TFA Týn nad Vltavou

Týn nad Vltavou – V sobotu 20.8.2022 se uskutečnilo letošní 3. kolo soutěže O pohár starosty KSH JčK v TFA v Týně nad Vltavou. V minulém roce jsme si již TFA vyzkoušeli ve Strážkovicích a podle komentářů ostatních měla být verze v Týně kapku větší makačka. A to je výzva, kterou jsme nemohli nechat jen tak bez reakce.

V sobotu tedy do Týna vyrazil náš TFA team ve složení Pepa Lejsek, Pája Peterka a Miloš Henzl. A jako vždy vyrazila ještě početná skupina fanoušků, aby podpořila závodníky na trati.

Na startu se sešlo asi 30 soutěžících, rozdělených do kategorií ženy, dorost, muži do 35 let a muži nad 35 let. Kromě ženské kategorie jsme tedy obsadili všechny ostatní a mohlo se začít.

Nejprve se na startu představila děvčata a hned po nich byla dráha připravena pro mužské kategorie. Roztažení dvou hadicových vedení na vzdálenost 40m, smotání dvou hadic B, hammerbox a 60 úderů palicí o hmotnosti 10kg, protažení 20kg kanystru tunelem tam a zpět, 2m vysoká bariéra, 80kg těžká figurína na úseku dlouhém 20m, postavení žebříků na věž, výstup nahoru a vytažení 20kg závaží a nakonec výstup po schodech do zvonice místní kostelní věže. Nebylo toho vůbec málo a ne všem závodníkům se podařilo dostat do cíle.

Z naší trojky jsem se první na start postavil já, jako nejstarší závodník v kategorii muži nad 35 let. Je pravda, že po předchozím výkonu členů naší národní TFA reprezentace to vypadalo, že jsem spíše na procházce, ale nakonec jsem se úspěšně dostal vcelku do cíle s časem 6:48. A dokonce to v kategorii stačilo na konečné 3. místo 😀

Jako druhý nastoupil v kategorii dorostu Miloš, který proběhl dráhu s časem 7:49 a svou kategorii dokonce vyhrál.

V kategorii muži do 35 let nakonec nastoupil Pája Peterka a i on s časem 8:13 úspěšně zvládl všechny nástrahy tratě.

Minimálně za sebe musím prohlásit, že to byla opravdu makačka. A když si představím, že celkový vítěz Michal Mareš to celé zvládl s časem 4:16, tak máme ještě co trénovat. Ale rozhodně nás to neodradí a již plánujeme další start, tentokráte na TFA v Písku v polovině září. 😀

Text:J.Lejsek,foto:T.Šimečkova,T.Lejsková