Tříkrálová sbírka

Homole – Ve dnech 7.a 8.1.2023 proběhla v obci Homole a jejích místních částech Tříkrálová sbírka.

Tuto sbírku zorganizovali naši mladí hasiči ve spolupráci s obcí Homole. Pepa Lejsek dodal oblečení a zapečetěné schránky. Děti byly rozděleny do pěti part i s vedoucím.

Sbírku začali v sobotu 7.1.2023 v 10.00 hodin a šli do Černého Dubu, Korosek a po Nových Homolích. Ve 13.00 hodin se děti sešly v hasičárně, kde jsme pro ně připravili drobné občerstvení . Děti si trochu odpočinuly a pokračovaly v dokončení svých tras.

V neděli pokračovala sbírka v samotných Homolích, kde šlo opět pět part a celé Homole obešly děti za cca 3 hodiny a tím sbírka skončila.

Děkujeme všem našim občanům za finanční dary do sbírky. Celková vybraná částka činila krásných 50 267,-Kč a bude předána obcí Homole do charity.

Děkujeme i našim mladým hasičům, kteří s touto myšlenkou po dvou letech absence přišli i za samotnou realizaci.

Předpokládáme, že sbírka bude probíhat i v roce 2024.

Červák Jiří