Strážkovice

Strážkovice – 22.5. 2023 Českobudějovický dvojboj mladých hasičů

Po sobotní soutěži z Ledenic jsme jeli v neděli na dvojboj do Strážkovic. Jeli jsme celkem se dvěma družstvy mladších, dvěma družstvy starších hasičů a jedním družstvem přípravky. Na této soutěži byla účast veliká ,celkem přijelo bojovat 20 týmů starších a 22 týmů mladších hasičů a 2 přípravky. Po nástupu začalo družstvo starších žáků běhat štafetu CTIF a přípravka s mladšími žáky začínali běhat PÚ. Na štafetě se starším velice dařilo. Nové Homole I. zaběhli štafetu v čase 98,87 a vybojovali si čas na 13. místo a no starší Nové Homole II. vybojovali čas 87,82, který jim stačil na krásné 2. místo.Být o vteřinu rychlejší a byli by na 1. místě.

Jak je zvykem PÚ, začínali běhat ti nejmenší ,což je přípravka. Naši nejmenší hasiči zdárně a s velkým potleskem dokončili PÚ a byli jako přípravka na 1. místě.

Po nich se na základnu připravoval tým mladších I. Bojovali statečně a nakonec útok zvládli s časem 30,98, který byl na 13. místo. Po nich se na základnu připravoval tým mladší II., útok se podařil s časem 25,35 na 9. místo.

Když starší dokončili štafety, přesunuli se na útoky. Jako první se na základnu připravovalo družstvo starších I. Tento tým je z poloviny sestaven z dětí, které přešly z mladších, takže se potřebují ještě pořádně sehrát a s časem 36,84 dokončili svůj vůbec druhý útok. A s tímto časem skončili na 15. místě. Po nich se připravovalo na základnu družstvo starších II., ale jim to bohužel moc neklaplo, ale bojovali a s časem 47,37 se umístili na 17. místě.

Když odběhla přípravka a mladší PÚ, přesunuli se na štafety. Opět zahajovala štafetu naše přípravka a dětičky zvládly vše na jedničku. Po nich běželi štafetu mladší I. a vybojovali si čas 133,37 a umístili se na 16. místě, následně pokračovali Nové Homole II., kteří si s časem 106,97 vybojovali krásné 2. místo.

Celková místa: Přípravka 1. místo

                     Mladší žáci I. 13. místo

                     Mladší žáci II. 5. místo

                     Starší žáci I. 17. Místo

                     Starší žáci II. 7. místo

Všem závodníkům moc gratulujeme, někdy to prostě nevyjde, tak jak bychom si představovali a chtěli, ale příště se povede. Děkujeme panu Henczemu za bezpečnou dopravu do Strážkovic a zpátky. A rodičům za podporu a fandění.

Text: Petra Jakešová

Foto/video: Petra Jakešová, Josef Lejsek, Ruda Schack, Rodiče