Českobudějovický dvojboj Nové Homole

Nové Homole 24.6.2023Letos se na domácí půdě jako každý rok sešlo velké množství družstev.

Zúčastnilo se 19. družstev starších žáků, 19. družstev mladších žáků a 3. družstva přípravky.

Za Nové Homole soutěžila 2 družstva starších žáků, 3 družstva mladších žáků a . družstvo přípravky. Nejdříve šla na start požárního útoku družstva přípravek. Našim nejmenším se bohužel rozpojilo béčko, ale dětičky to nevzdaly a svůj útok zdárně dokončily. Hned potom šli na řadu mladší, ani těm se moc nedařilo. Mladší jedna dokončili s časem 67,38s, mladší dvě s časem 50,03s a mladší tři s časem 73,58s. Potom se přípravka a mladší přesunuli na ŠPD. Tam zaběhli časy – přípravka 112,32s, mladší jedna 113,65s, mladší dva 69,44s, mladší tři 91,17s. Starší žáci začínali na ŠPD, kde doběhli s časy starší jedna 61,63s, starší dva 61,62s. Následně nastoupila na útoky družstva starších žáků, která také zdárně dokončila s krásnými časy – starší jedna 16,52s, starší dva 15,58s.

Celá soutěž se opravdu vydařila. Nakonec nám přálo i počasí. Ze soutěže si všechny děti odnesly medaile, což je pro ně vždy největší odměnou. Každé družstvo dostalo i pořádný vodní meloun. Na stupních vítězů nemohly chybět ani poháry a dětské šampaňské.

Myslím, že všichni odjížděli velmi spokojeni.

Konečné výsledky:       

přípravka 1. místo

mladší jedna 18. místo

mladší dva 8. místo

mladší tři 17. místo

starší jedna 4. místo

starší dva 3. místo

Děkujeme všem, kteří se na soutěži podíleli a samozřejmě i našim sponzorům.

text – Renata Weberová

foto – Petra Jakešová, Josef Koblic, Jiří Janoušek