MLADÍ HASIČI – DOHASNÁ 2023

Letošní hasičské soutěže už jsou za námí a tak jsme pro všechny naše děti uspořádali tradiční zaslouženou dohasnou, která se koná bez rodičů a je jen pro naše hasičské borce. Ta proběhla v sobotu 4. 11. 2023 od 14:00 hodin v sálu hospůdky Na Kopečku v Černém Dubu. Děti čekala uvnitř výzdoba, která byla ve stylu Halloweenu, a za jejíž zapůjčení moc děkujeme paní Aleně Borovkové. Mladí hasiči se sešli v téměř plném počtu, ochotní rodiče přinesli mnoho velice chutného občerstvení pro děti i pro vedoucí a zábava se pomalu se rozjela. Po krátkém přivítání a úvodu oslavy se děti trochu rozkoukaly a pustily se do své oblíbené soutěže – židlované. Nejdřív začali s hudbou obíhat židličky naši nejmladší a moc se u toho bavili. Pak pokračovali mladší, tam už byla trochu znát větší soutěživost, ale sranda byla přednější. Nakonec si židlovanou zahráli naši starší žáci a aby to bylo zajímavější, společně s nimi se zapojili i vedoucí, samozřejmě za mohutného povzbuzování svých malých svěřenců. Po přestávce na občerstvení a osvěžení pokračovala volnější zábava s muzikou a Karaoke, kde se děti mohly vyřádit dle libosti a pořádně si zatančit podle videoprojekce. Ke konci tohoto tanečního bloku došlo i na lehkou balonkovou bitvu, ale děti měly pořád sil dost, protože si vyžádaly druhé kolo židlované. Mezi tím, co skotačily kolem židlí,  jim byla připravena dovednostní disciplína, kterou jsme si sami nazvali „Nohy – Ruce“. Během chvilky byla před připravenou dráhou fronta, naši mladí hasiči se snažili projít trasu bez jediné chyby a šlo jim to všem moc dobře. Bohužel, čas vyměřený na dohasnou, rychle utekl a my jsme se všichni museli pomalu rozejít domů. Věříme, že se našim mladým hasičům jejich oslava líbila (někteří ani nechtěli domů) a pořádně si jí užili. A my jsme si ji žili s nimi.J 

            Chtěli bychom ještě jednou poděkovat rodičům, kteří přinesli výborné občerstvení, paní Borovkové za zapůjčení krásné stylové výzdoby, vedoucím Mílovi a Mildovi Fesslů za ozvučení a projekci, a také paní Ševčíkové za poskytnutí zázemí restaurace Na Kopečku na naši společnou akci. Děkujeme.

Za tým vedoucích Josef Koblic

Související obrázky: