Bukovský trojboj mladých hasičů

Září letošního roku máme plné soutěží a tréninky na ně jsou více než intenzivní. První z plánovaných soutěží byl Bukovský trojboj, který proběhl v sobotu 5. 9. 2020 od časných ranních hodin.

Klasické dvojbojové disciplíny požární útok a štafetu 4x60m doplnili Bukovští ještě o uzlování. Trochu nám touto částí zpestřili tréninky, protože uzlování bylo potřeba pořádně zopakovat, ale povedlo se.

Do soutěže nastoupila 3 družstva mladších a 2 družstva starších a namotivovanost byla extrémní. V kategorii starších dokonce startovala družstva, která pravidelně absolvují i republikové soutěže, takže konkurence byla veliká.

Mladší hasiči začínali požárním útokem, kde družstvo Modrých s parádním časem 18,99 bralo průběžnou druhou příčku, Zelení po skvělém výkonu pak s časem 21,04 šesté místo a naše nejmladší družstvo Červených po menších problémech skončilo na dvanáctém místě. Zkušenosti je potřeba postupně sbírat a naši nejmladší na tom pracují a zlepšují se s každou soutěží.

Mezitím starší nastoupili do štafet a uzlování. Starší Áčko na štafetách předvedlo velice solidní výkon a obsadili 2. místo s časem 49,66. Béčko ve štafetách skončilo na 9. místě s časem 56,51. Starší rovnou nastoupili i na obávané uzle, ovšem strach byl zbytečný. Béčko v této disciplíně skončilo na 2. místě a Áčko hned za nimi. 🙂

Na vedoucích byla hned znát lepší nálada, na dětech naopak větší nervozita z dalších disciplín dobře rozjetého trojboje. Ale kdo se bojí, nesmí dělat hasičinu. 🙂

Po výměně stanovišť nastoupili starší na útoky. V této disciplíně, z neznámých důvodů, starší na soutěžích pravidelně předvádí výrazně horší výsledky než na trénincích. Ani tentokrát to nebylo dokonalé a Áčko skončilo s časem 20,10 na 4. místě. Béčku se dařilo ještě méně a jejich čas 33,76 stačil až na 12. pozici.

Mezitím mladší nastoupili do štafet a uzlování a opět se jim dařilo. Ve štafetách Modří skončili s časem 61,61 na 2 místě, Zelení brali 11. místo za čas 86,63 a Červení nakonec těsně za nimi na 12. místě s časem 90,04. V uzlování bylo pořadí našich borců podobné. Modří s časem 63,38 obsadili 2. místo, Zelení bohužel s jednou chybou a 10s penalizací brali až nepopulární bramborovou medaily a Červení skončili na 15. místě.

Konečné počítání výsledků se zdálo být nekonečné, ale už jsme věděli, že placky přivezeme a cinkne to. Modří kompletní sadu třech medailí ze všech disciplín za druhá místa, Áčko starších druhé místo ze štafet a třetí místo z uzlů a starší Béčko druhé místo z uzlů. A to Zeleným utekla medaile za uzle opravdu těsně.

A když se konečně vše sečetlo, tak Modří brali pohár za konečné 1. místo mezi mladšími a Áčko starších ve své kategorii skončilo na 2. místě. Po konečném nástupu, kde si naši borci chodili pro medaile a poháry téměř nepřetržitě, už nejspíš každý hledal na mapě, kde ty Nové Homole vlastně vůbec jsou.

A kdo již slyšel naši hasičskou písníčku, tak teď konečně chápe, proč si zpíváme: “Mladší, starší, přípravka, je tu parta skvělá, ostatní jen zírají, jak se to u nás dělá“. 🙂

Gratuluji všem dětem ke skvělým a rozhodně zaslouženým úspěchům, děkuji vedoucím za perfektní přípravu všech družstev a také našemu dvornímu dopravci panu Henczemu. I když nakonec brblal, že tolik medailí a pohárů mu zvyšuje spotřebu autobusu. „Petře bude potřeba si zvyknout, máme velké plány.“ 🙂

text: J. Lejsek;foto: J. Lejsek,J. Koblic,P. Jakešová

Družstvo mladších 2. – závod v uzlování

 

Družstvo starších B

 

Družstvo starších A

 

Družstvo mladších – zelení

 

Družstvo mladších – červení