Olešnický dvojboj 2020

Olešník – Dne 12. 9. 2020 jsme se s našimi dětmi zúčastnili další soutěže v požárním sportu a to Olešnického dvojboje, kde se bojovalo v disciplínách Požární útok a Štafeta požárních dvojic.

Do Olešníku jsme vyrazili s pěti družstvy, a to se třemi družstvy mladších a dvěma družstvy starších žáků. Soutěž probíhala na fotbalovém hřišti a počasí bylo téměř tropické. Celkem se sjelo na soutěž 13 družstev starších a 16 družstev mladších žáků, tedy účast byla hojná. Mladší začínali požárními útoky, starší na štafetách, ale i zároveň i na útocích, kde se běhalo na dvě základny.

Na soutěži nás bohužel pronásledovala smůla, kdy družstvo Starších I. mělo NP – upadl sací koš do kádě, družstvu Starších II. se odpojila B-hadice od mašiny, ale útok statečně dokončili v čase 50:30 vteřin.

Mladší I. zvládli útok v krásném čase 20:99 a zapsali si tak vůbec nejlepší osobní čas, kterého na soutěžích dosáhli!!! U Mladších II. se bohužel už tolik nedařilo. Na pravém proudu se nepodařilo včas připojit proudnici a dokonce došlo k lehkému zranění proudaře – naražené koleno. Útok tak oproti minulým skvělým výkonům zdárně dokončili v čase 38:70. A nakonec u družstva Mladších III. se stala obdobná chyba, kdy pro změnu nestihl připojit proudnici levý proudař a družstvo tak dokončilo útok v čase 55:03 vteřin, naštěstí bez dalšího zranění.

V celkových výsledcích se po statečných výkonech všech našich borců družstva krásně seřadila v pořadí: 10. Mladší II, 11. Starší II, 12. Starší I., 13. Mladší I. a 14. Mladší III.

Děkujeme všem zúčastněným soutěžícím za bojovné výkony a všem ostatním za spolupráci a pomoc se zvládnutím přípravy disciplín.

 

Za tým vedoucích Josef Koblic

Foto a video: Lejsek, Koblic, Jakešová, Mašková

Související obrázky: