Mladí hasiči SDH Nové Homole v ZOO Dvorce

Dvorce u Borovan – Dne 13. 6. 2021 naše družstva mladších a starších hasičů navštívily ZOO Dvorce u Borovan. Děti na Okresní soutěži v Požárním sportu, která proběhla 29. 5. 2021 v Ledenicích a Borovanech, kde se družstvo Mladší II. umístilo na 1. místě a družstvo Starší B na 2. místě, vysoutěžily dvacet volných vstupenek do uvedené ZOO.Objednali jsme tedy autobus našeho známého řidiče pana Henczeho a společně vyrazili i s ostatními malými hasiči SDH Nové Homole na výlet. Do ZOO jsme přijeli před jedenáctou hodinou a vydali se na prohlídku zvířátek. Počasí nám přálo, i když trošku foukalo, ale to nám vůbec nevadilo. Děti si se zájmem prohlížely hlavně zdejší šelmy, lvi, tygry, medvěda, vlky a další, ale také je hodně zajímal šimpanz, který na děti dělal posunky a grimasy. V zadní části areálu pak naše děti obsadily dětské hřiště, stánek s občerstvením a kiosek se suvenýry. Na zpáteční obhlídkové trase jsme se zastavili u výběhu hrocha, který děti hodně zajímal, a před východem ze ZOO se ještě naši hasiči před zpáteční cestou osvěžili nanuky. Celý výlet se vydařil, v ZOO se nám všem líbilo a děti byly spokojené.

Celkem se akce zúčastnilo 40 mladších a starších hasičů a 4 vedoucí. Závěrem chceme poděkovat našemu řidiči autobusu panu Petru Henczemu za bezpečnou dopravu do ZOO a zpět.

Za tým vedoucích dětí SDH Nové Homole sepsal Josef Koblic; Foto: J. Koblic, P. Jakešová

 

Související obrázky: