Hasičská ukázka SDH Nové Homole pro dětičky ze školky v Nových Homolích

Nové Homole – Na pátek 18.6.2021 byli hasiči SDH Nové Homole požádáni na menší ukázku pro dětičky ze školky v Nových Homolích, a to nemohli odmítnout. Připravili si tedy v hasičské zbrojnici vše, co by mohlo dětičky zajímat a počítali i s tím, že bude velké horko, tak děti i drobet osvěží vodou. S paní učitelkami bylo domluveno, že ukázka bude v 10.hod dopoledne. Na desátou hodinu vyjel na hřiště pod houkačkami velitel JSDHO Karel Toman a sebou vzal na pomoc Pavla Peterku a Honzu Šimečka kteří jsou také členy zásahové jednotky JSDHO.

Když přijížděli na hřiště, dětičky začaly křiče, jásat, tleskat i paní učitelky ze školky byly nadšené. Po příjezdu zaparkovali hasičské auto s vozíkem, který je vybavený na pravý hasičský zásah. Děti si vše prohlídly…. motorové pily, hadice, savice, rozdělovač, zkoušely si smotávat hadice. Obdivovaly hlavně vnitřní prostor hasičského auta, kde si mohly vyzkoušet helmy našich hasičských dětí, podívaly se na naše plyšový maskoty, a hlavně byly nadšený z toho že jim velitel dovolil houkat s houkačkou která se používá při výjezdu. Mohly si vyzkoušet i zásahové hasičské přilby z kterých byly moc nadšené. Dokonce i paní učitelky si helmy zkusily a moc jim slušely. Po ukázce auta přešly děti k takzvaným   ručním stříkačkám (džberovkám) jsou to nádržky s pumpou a hadicí které se naplní vodou a pumpováním z hadice stříká voda. S pomocí Pavla a Honzy si děti také zastříkaly, a hlavně se celé postříkaly a postříkaly i své paní učitelky, protože bylo všem velké horko. Dětem i paní učitelkám se moc líbilo. A protože už musely odejít na oběd, všechny děti odcházely s tím, že až budou velké, budou hasiči a to nás potěšilo.

Děkujeme hasičskému týmu za výjezd a hlavně dětskému obecenstvu a paním učitelkám ze školky v Nových Homolích.

                                                                                                                                       Text,foto Petra Jakešová