Homolský dvojboj a Velká cena okresu ČB 2021

Nové Homole – Jelikož v průběhu června došlo k rozvolnění vládních opatření v souvislosti s Covid-19, mohl náš sbor po dlouhé době opět jako pořadatel navázat na tradici sérií soutěží  „Velké ceny okresu České Budějovice“. Ta proběhla v sobotu 26. 6. 2021, současně s dětskou soutěží  „Dvojboj Nové Homole“.

Letošní oficiální ročník Českobudějovického dvojboje byl sice zrušen, ale i přes to se náš sbor rozhodl dětskou soutěž uspořádat. Dopoledne tak patřilo především mladým hasičům. Ráno sice nevypadalo, že nám bude počasí přát, to se ale nakonec umoudřilo a na nástupu se sešlo 17 družstev mladších žáků, 15 družstev starších žáků a 3 družstva přípravky. Soutěž zahájil starosta obce Homole Ing. Loukotka, který popřál všem soutěžícím štěstí. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě požárních dvojic. Mladí hasiči po dlouhé sportovní pauze bojovali s vervou a štěstí bylo vrtkavé. Vítězné poháry si od nás nakonec odvezli v kategorii mladších žáků za 1. místo Drahotěšice. 2. místo Nové Homole I., 3. místo Lišov V.. V kategorii starších žáků pak zvedli vítězný pohár nad hlavu Nové Homole I. za 1. místo, Miletín II. za 2. místo a Miletín I. za 3. místo.

Odpoledne už pak startovala Velká cena okresu. Soutěžilo se v požárním útoku, v kategorii muži bez omezení se zúčastnilo 10 družstev a v kategorii ženy bez omezení 6 soutěžních družstev. Medaili a putovní pohár si v kategorii mužů letos za 1. místo odvezlo družstvo ze Střížova. Na 2. místě se umístilo družstvo z Břehova B a 3. místo obsadilo družstvo z Borovan. V kategorii žen slavilo 1. místo družstvo z Olešníka, 2. místo obsadilo družstvo ze Strážkovic, 3. místo patřilo ženám z Borovan. Ženy Nové Homole obsadily 4. místo, muži Nové Homole I. obsadili 7. místo a muži Nové Homole II. měli neplatný pokus. 

Pro letošek byly ceny rozdány a my se jen můžeme těšit, že příští rok se zase všichni ve zdraví sejdeme a užijeme si parádní soutěžní atmosféru. Bohužel ne každý měl štěstí, aby si mohl užívat slunečnou sobotu jako my. Ve čtvrtek odpoledne zastihlo část Jižní Moravy ničivé tornádo, proto jsme se rozhodli částku vybranou na zápisném do soutěže a doplněnou z pokladny  věnovat na pomoc obyvatelům postižených obcí. Jedná se o částku 5000,- Kč.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli celou akci pořadatelsky zvládnout. Obecnímu úřadu Homole děkujeme za podporu, TJ Slovan Černý Dub za zapůjčení sportovního hřiště, dále pak všem rozhodčím, kteří bedlivě dohlíželi na dodržování pravidel obou soutěží. Všem členům sboru, kteří se nám snažili zajistit dobré zázemí, včetně cateringu. A zejména děkujeme našim sponzorům, kterými byli:

  • NTG Agri – Ing. Petr Svoboda
  • MHK Trans – Vilém Štěpán
  • Bezpečnostní školení – Ing. Jiří Petříček
  • Borovka Event – David Borovka
  • EU Autoservis – Ing. Zdeněk Košťál
  • Sibox Boršov nad Vltavou

Text,foto: L. Rynešová, J. Červák

 

 

Související obrázky: