Dětský den mladých hasičů SDH Nové Homole v Korosekách

Koroseky – Na 3.7.2021 jsme dostali pozvání od paní Vaňačové do Korosek, kde se konal dětský den. Bohužel tento datum se nám sešlo méně mladých hasičů, protože děti odjely na tábory a na prodloužený víkend. I přesto jsme jeli v počtu 8 hasičů a 3 dospělí, Petra Jakešová, Josef Koblic a velitel Karel Toman, který nás všechny vezl hasičským autem. Po příjezdu děti dostaly kartičky na plnění složitých westernových úkolů. Dětský den byl ve stylu indiánském, kovbojském a westernovém. Hasiči museli vázat uzle který jim moc šli, je to jedna z našich disciplín na hasičském dvojboji. Rozdělávali oheň, házeli lasem, vyráběli si indiánské čelenky, rýžovali zlato a nejvíce je bavilo střílení ze vzduchovek a z airsoftové pistole. Dělali spoustu dalších disciplín. Po splnění třinácti disciplín dostali a buřtíka na opečení, pití měly po celou dobu konání zdarma.  Hasiči si odpočinuli a posilnili. Hřebíček dětského dne, byla stezka odvahy kde musely děti rozluštit podle mapy, kde byl zakopán tomahavk, to jim dělalo drobet problémy, ale společně vše zvládli. Po vykopání tomahavku dostali sladký poklad. Hasiči byli moc nadšení z krásného dne a z ulovení indiánského sladkého pokladu. Děkujeme paní Vaňačové za pozvání, a všem organizátorům za vstřícnost.

Napsala – Petra Jakešová

Foto. Josef Koblic, Karel Toman, Petra Jakešová

Související obrázky: