Lišovská stovka

Lišov – První letošní soutěž seriálu jihočeských stovek proběhla v neděli 18. 7. 2021 v Lišově. Po sobotním LIšovském dvojboji jsme se tedy hned v neděli ráno vrátili s dorostenci na místo činu.

Mladší dorostenky Terka Lejsková a Áďa Fesslová, střední dorostenka Lenča Pašků a Kuba Guňka s Milošem Henzlů ve středních dorostencích, to byla naše soutěžní sestava. Pro Áďu to byla stovková premiéra, stejně jako pro Kubu, který se sice připravoval již minulý rok, ale těsně před soutěží si zlomil nohu při tréninku. Miloš, Terka a Lenča už jsou naši ostřílení závodníci, takže jsme mohli i srovnat jejich zlepšující se formu. A zlepšili se všichni o pěkných pár sekund. Lenča to dokonce vylepšila až na bednu a ve své kategorii skončila na skvělém 2. místě. Áďa s Kubou také úspěšně zvládli oba své pokusy a nastavili si své osobní časy pro příští srovnávání. 🙂

Rád bych také poděkoval Terce Šimečků za velkou pomoc s motáním hadic. Kluci totiž běhali hned za sebou, takže příprava dráhy byla trochu ve spěchu. Ale i to jsme, za velkého fandění přihlížejících, zmákli na jedničku. 🙂

Takže další úspěšná výprava za námi a spousta cenných zkušeností pro příští závody. Další stovky proběhnou v září v Borovanech a naše sestava tam rozhodně nebude chybět.

Text: J. Lejsek, foto: J. Lejsek,J.Guňka