V pořadí pátý výjezd JSDHO Nové Homole.

Ve čtvrtek 8. 7. 2021 v podvečer a v noci na pátek zasáhly Jihočeský kraj silné bouřky, které na některých místech přinesly přívalové deště a lokálně silné krupobití. Vydatný déšť byl doprovázen silnými nárazy větru, které měly za následek na mnoha místech vyvrácené stromy a větve na silnicích. Na neobvykle silnou bouřku se připravila i naše zásahová jednotka, která byla připravena v pohotovosti.  Od půl šesté večer pak na výzvu operačního vyjížděla k několika událostem v souvislosti s odklízením následků bouřek v blízkém okolí.

Nejprve jsme jeli odstranit padlý strom mezi Mokrým a Kalištěm. Po ukončení akce jsme byli posláni operačním střediskem do Českých Budějovic a to do lokality Autocamping – zahrádky, kde jsme projeli a vyčistili celou lokalitu (padlé stromy přes cesty) a poté jsme jeli po spojovací silnici okolo Autocampingu do Litvínovic. Zde přes cestu ležel vyvrácený strom, který měl na pařezu okolo 110cm v průměru. Po jeho zdolání (dal nám opravdu zabrat) jsme nahlásili ukončení výjezdu a odjeli na hasičárnu. Akce byla ukončena ve 23.00 hodin.      

Text:J. Červák,foto:K.Toman