Hasičské soustředění Růžená 2021

Milevsko – Letošní rok jsme opět vyrazili na letní hasičském soustředění, které se konalo 31. 7. – 7. 8. 2021 v rekreační středisku Růžená nedaleko Milevska. Po dvou letech jsme se vrátili na stejné místo, kde už jsme jednou byli.

Na soustředění jsme jeli autobusem přímo od hasičárny až do Růžené. Stejně jako loni jsme měli s sebou věci na požární útok a všechny tři štafety, proto jsme se mohli plně věnovat nácvikům štafet a požárního útoku. Celkem na soustředění jelo 41 dětí a 12 dospělých i se zdravotnicí.

Během tohoto soustředění nás navštívil Písecký hasičský záchranný sbor a připravili si pro děti dvě přednášky, kde nám vysvětlili, co si vzít s sebou při evakuaci. Tak zvaný evakuační kufr. Dále si děti vyzkoušely test soustředění, což je nakreslený medvěd na dřevěné desce s dírkami a kolem dírek byla nakreslená dráha, po které se posouvala kovová kulička připevněná na provázku. Druhá přednáška byla o tom, co hasiči potřebují při zásahu např. u ohně, dopravních nehod a děti si také mohly vyzkoušet kompletní zásahový oblek i s dýchacím přístrojem. Profesionální hasiči velice rádi odpověděli na všechny otázky, které se děti zeptaly.

Dále jsme hráli různé hry, opékali si špekáčky. Pepa Lejsků nám u táboráku hrál na kytaru. Trénovali jsme požární útoky, střelba ze vzduchovky, také štafety a nezapomněli jsme ani na závod požární všestrannosti. Pak si starší a dorost potrénovali přeskoky přes bariéry a spojování rottek na stovky.

I letos si děti vyrobily různé upomínkové předměty. Vyráběly si zvonkohru, pletly z bavlnek náramky a dále si udělaly i trička, která si za pomocí Sava a šablon krásně vyzdobily. Počasí moc nepřálo, skoro celý týden pršelo. Přesto si to děti užily.

A co na závěr?  Všichni si celý týden užili a zažili hodně zážitků. Všem se toto prostředí moc líbilo a zároveň byli spokojení s krásně prožitého týdne.

Velmi děkujeme za finanční podporu, kterou poskytl obecní úřad Homole.

Děkujeme SDH Nové Homole za možnost zapůjčení z větší části výbavy hasičské zbrojnice a také hasičům z Černého Dubu za zapůjčení plovoucího čerpadla.

Kolektiv mladých hasičů SDH Nové Homole