Ukončení léta a oslava dokončení výstavby pergoly – Korosecký dvůr

Korosecký dvůr – V sobotu 21. 8. 2021 jsme byli s malými hasiči SDH Nové Homole pozváni na sportovní a kulturní akci nazvanou Ukončení léta a oslava dokončení výstavby pergoly, která se konala v  lokalitě Korosecký dvůr, spadající pod OÚ Homole. Tato akce byla pořádána místními obyvateli jak pro děti, tak i pro dospělé. Pro děti zde byla připravená malá letní olympiáda, chemický koutek plný pokusů a také tři stanoviště SDH Nové Homole. Postavili jsme stanoviště Štafeta požárních dvojic, která je oficiální soutěžní disciplínou, dále stanoviště na stříkání z ručních stříkaček, tzv. džberovek, na plechovky a také byla připravena hadice s proudnicí napojená na hydrant, kde se také stříkalo na plechovku. Naši malí hasiči nejprve sami předvedli, co a jak se na našich jednotlivých stanovištích dělá a potom si hasičské dovednosti vyzkoušeli i další děti. Většina z nich sice viděla hasičské vybavení poprvé, ale děti se nebály a stříkání a štafetu si moc rády vyzkoušely. Naši malí hasiči se zase naopak zapojili do plnění olympijských úkolů a zdatně soutěžili i na ostatních stanovištích. Po ukončení soutěží proběhlo slavnostní vyhlášení, a naše hasičské děti ve svých kategoriích obsadily jedno 1. místo, dvě druhá místa a jedno třetí. Jsou to šikulky. Celkem se akce zúčastnilo 11 mladých hasičů SDH Nové Homole z kategorií starší, mladší i přípravka.

 Následovalo slavnostní otevření nové pergoly, kterého byl přítomen i starosta OÚ Homole pan Ing. Jan Loukotka a také televizní štáb Jihočeské TV. Během celé akce se o příjemnou hudební produkci starala kapela MP3. Po přestřižení slavnostní pásky začala volná zábava s tancem, kdo chtěl, mohl si opéci na ohni buřtíky a také využít místní stánek s občerstvením. Celá akce se velice vydařila a děti i vedoucí si ji krásně užili. Děkujeme všem pořadatelům za pozvání.

Za tým vedoucích sepsal Josef Koblic