Homolský dvojboj dorostenci

Homole – Sobota byla nabitá, protože hned po návratu z dětské soutěže v Bukovsku jsme měli v naplánovanou další soutěž, a to Homolský dvojboj. Kluci z Homol se letos rozhodli něco podniknout a byl z toho 1. ročník místního dvojboje. A protože už máme dost děvčat na postavení týmu dorostenek a holkám se chtělo závodit celý víkend, nemohli jsme tam chybět. Věděli jsme jen, že se poběží útok a štafeta. Zbytek byl překvapením pořadatelů akce.

V Homolích na návsi, kde je nejdelší vodorovná plocha asi 30m a jinak všechno do kopce, po našem příjezdu již čekala speciální dráha na útok. Startovní čára na hrázi rybníka, roztáhnout dvě Béčka kolem májky a hurá do kopce mezi stromy. A nakonec proudaři zády k sobě a jeden doprava, druhý doleva k terčům. 🙂 A aby toho nebylo málo, tak pro holky to byla premiéra na dlouhé hadice i savice. Nejen premiéra závodní, ale i tréninková. Jenže holkám na pár metrech hadic navíc nesejde a útok jel jako po másle. Soutěžilo celkem 5 družstev mužů i žen v jedné společné kategorii a čas našich dorostenek 36,89 s byl v útocích druhý nejlepší. 🙂

Takže před druhou disciplínou sebevědomí kapku narostlo a s jasným cílem urvat bednu holky po jedné nastupovaly na start. Každý ze závodníků musel překonat překážku 70cm a následně podlézt pod laťkou. To mají holky natrénované z dětských soutěží, takže v tom nebyl problém. V další části na ně ovšem čekalo přenášení pivních lahví z jedné bedny do druhé, kde se dala očekávat jednoznačná převaha starších a ostřílenějších hasičů z ostatních družstev. Ovšem ukázalo se, že juniorkám není lahvové pivo tak cizí, jak si všichni mysleli. J Poslední částí štafety byl běh v pneumatikách, které poslaly k zemi většinu závodníků. No a aby toho nebylo málo, tak to všechno opět do kopce a z kopce.

Nebudeme to zbytečně natahovat, protože holkám sedla i štafeta a když došlo na konečné vyhlášení výsledků, tak byl úspěch na světě. Takže světe drž se, Hojdecké dorostenky berou 3. místo na soutěži dospělých. A to se na soutěže dorostu chystají až v příštím roce, takže tohle byl jen zahřívací trénink. No máme se na co těšit. 🙂

Postavená štafetová dráha, to je ovšem obrovské lákadlo pro všechna děcka, takže po odběhnutí všech soutěžních družstev se na start postavila i děcka z družstev mladých hasičů z Nových Homol, která přijela podpořit své borce. A i jejich výkony si zasloužily sladké ocenění. 🙂

 

Text: J. Lejsek,foto:L.Rynešová,P.Jakešová