Homolský Fireman v podání dorostu

Nové Homole – V sobotu 9.10.2021 se uskutečnil již IX. ročník soutěže Homolský Fireman. Tradičního dvojboje ve speciální štafetě a požárním útoku se letos poprvé zúčastnilo i naše družstvo dorostenek. Sice ve své kategorii neměli žádného dalšího soupeře, ale i tak měli možnost poměřit své juniorské výkony s ostatními kategoriemi jak žen, tak i mužů. A děvčata si nevedla vůbec špatně. 🙂Začínalo se štafetou, kterou holky zvládly skvěle. Přeci jen bylo vidět, že disciplíny jako žebříková stěna, motání hadice a přenos hasičáku trénují pravidelně na dětské soutěže. Ovšem kladivo a hlavně tradičně oblíbená řídítka, to už byl jiný kalibr. Ale i s tím si holky úspěšně poradily.

Následoval požární útok, který všechna družstva jednotně běží na PS12 bez úprav. A tady to holkám opravdu klaplo a jejich čas byl nejlepší, jaký byl v sobotu k vidění. A to nejen mezi družstvy něžného pohlaví, ale dokonce ani žádný mužský tým je v ten den nepřekonal. Sice to holky mají o jedno Béčko kratší, ale i tak super výkon. 🙂

Chtěl bych poděkovat nejen holkám za parádní výkony, ale také všem, kteří se podíleli na přípravě celé soutěže. 

Text: J. Lejsek,foto: L.Rynešová,J. Lejsek

Související obrázky: