Ledenický dvojboj

Ledenice – Starším začala sezóna stovkami již před pár týdny a v sobotu 14.5.2022 to vypuklo i pro družstva mladších a přípravky.
Na první letošní soutěž Českobudějovického dvojboje v Ledenicích se sešla 2 družstva přípravky, 11 družstev mladších a 13 družstev starších. Téměř žádný tým nezůstal po zimě beze změny, takže to byla první ostrá prověrka nových sestav.Družstva starších začínala štafetou CTIF, kde Starší I. dokončili s časem 94,43s. Bohužel dvě chybičky na trati znamenaly 20 trestných vteřin navíc, takže výsledný čas 104,43s stačil na 13. místo. Ovšem s ohledem na zcela novou sestavu předvedli parádní výkon. Starší II. jsou už kapku zkušenější a jako předposlední startující tým dokončili v čase 83,20s a vyhoupli se před do té doby vedoucí Miletín. Poslední družstvo již na pořadí nic nezměnilo, takže 1. místo ve štafetě bylo doma. Po štafetách nastoupili starší na požární útoky. Starší I. s časem 21,99s skončili na 9. místě a Starší II s časem 17,67s brali 2. místo.
Zatímco starší běhali štafety, na útocích se jako první představila družstva přípravek. Naši nejmenší zmákli vše za 40,49s a šli na 1. místo. Po nich se postupně vydala na základnu naše družstva mladších. Bohužel těm tentokráte štěstí úplně nepřálo. Zelení s přešlapem NP, Modří čas 38,70s a 8. místo a nejmladší tým pak 40,70s a 9. místo. No není každý den posvícení. Důležité je, že všichni i přes problémy dokončili své pokusy a nikdo to nevzdal po prvním zaváhání. A hlavně, byl to trénink na odpolední obvodovku, která už byla úplně o něčem jiném. 😃
Po útocích přišla na mladší řada ve štafetě. A to už byla jiná káva. Zelení s časem 115,42s brali 5. místo, Modří za 101,37s dokonce 1. místo a nejmladší tým také zdárně celou trasu dokončil v čase 155,77s.
V konečném hodnocení pak přípravka obsadila ve svém premiérovém závodě skvělé 1. místo, Modří skončili na nepopulárním 4. místě, Zelení na 8. místě a třetí tým mladších na 11. místě. Starší I. pak obsadili 10. místo a Starší II. brali 2. místo. Ale jak jsem již zmínil, hlavní závod dne byl teprve před námi. A tam to bylo jiné kafe. 😃
Rád bych pogratuloval všem dětem k parádním výsledkům a samozřejmě i našemu týmovému přepravci panu Henczemu, že nás všechny dopravil tam i zpátky v pořádku. 😃

Text:J.Lejsek,

foto:S.Dánová,P.Jakesova,R.Weberová

Související obrázky: