O pohár starosty obce Planá 2022 – mladší, starší přípravka

Planá – V sobotu 4. 6. 2022 jsme se s dětmi zúčastnili, ostatně už tradičně, hasičské soutěže v požárním útoku u našich sousedů v Plané. Celkem se za děti sjelo 9 družstev starších, 10 družstev mladších a 2 družstva přípravek.Jako první začínaly přípravky a naše družstvo nejmenších předvedlo skvělý požární útok časem 41:73! I když druhé družstvo přípravky z Mydlovar předvedlo také krásný pokus, přesto bylo o pár vteřinek pomalejší a naši nejmenší své 1. místo uhájili. Skvělý výkon a gratulace! Po přípravkách šla na základnu družstva mladších. Naši Zelení (mladší I) byli jako třetí v pořadí a předvedli krásný čas 25:21. Modří (mladší II) šli na základnu šestí a očekávaně předvedli ještě rychlejší útok v parádním čase 20:33! V tuto chvíli byli Modří na průběžném prvním místě a Zelení na druhém! Dalšími pokusy zbylých borců se pořadí trochu zamíchalo, ale přesto před posledními soutěžícími z Adamova byli Modří stále na 1. místě a Zelení se drželi na 3. místě. Ale jak se to občas stává, poslední pokus se Adamovu povedl a Modří celkově skončili na krásném 2. místě a Zelení na pěkném, i když nepopulárním 4. místě. Za předvedené výkony jim patří zasloužená pochvala. Dětská soutěž byla zakončena útoky starších žáků, kde jsme měli družstvo Starší I. Ti šli na základnu jako třetí a vybojovali, po lehkých zaváháních, konečný čas 42:62. Ve velké konkurenci se drželi statečně na průběžném 3. místě až do předposledního pokusu, kterým je předstihlo družstvo Dubičného a pro naše Starší I z toho bylo v konečném pořadí pěkné, i když také nepopulární 4. místo. Za velkou bojovnost je moc chválíme.

Všichni si soutěž v teplém a slunečném počasí, i s dvěma prudkými, ale krátkými dešťovými přeháňkami, užili a děti se na konec i vykoupaly v kádi. 🙂 Ještě jednou bychom chtěli všechna naše družstva pochválit za předvedené výkony a bojovnost.Chtěli bychom poděkovat pořadatelům SDH Planá za pozvání, skvěle připravenou soutěž a příjemnou atmosféru a těšíme se, že si v Plané zase příští rok zasoutěžíme.

Za tým vedoucích Josef Koblic

Související obrázky: