Kolodějské loučení s prázdninami 2022

Koloděje – Stejně jako v minulých dvou letech jsme i letos vyrazili s družstvy starších dětí ukončit letní prázdniny do Koloděj nad Lužnicí. Vyráželi jsme po sobotní soutěži na Srubci a děcka se klasicky přesunula autobusem do Týna nad Vltavou a odtud procházkou přes les do základního tábora.

Hned po příchodu vypuklo hromadné stavění stanů a louka před chatou vypadala po chvíli jako vodácký kemp. Prostě nás jezdí rok od roku více a více. 🙂

Program byl, jako každoročně, dopředu vymyšlený a také, jako každoročně, silně závislý na počasí. Letos to sice opět nebylo bez deště, ale v porovnání s minulými ročníky to byla naprostá pohoda. Takže táborák klapl každý večer, zvládli jsme parádní výlet na vyhlídku nad Kořenskou přehradou a hlavně nám konečně vyšel plán z minulého roku a to sjezd části Lužnice na čemkoliv. 🙂

Ten byl na řadě v pondělí, kdy jsme po snídani vyrazili pěšky kolem řeky do asi 9km vzdálené Bechyně. Tam nám mezitím dvojice řidičů Milan&Milan odvezla plavidla a po obědě ve městě jsme vyrazili k vodě. Člověk by řekl, že když se dětem řekne, že budeme sjíždět řeku na matracích, tak si připraví odpovídající plavidlo, ale hasič je tvor nepředvídatelný, takže se na břehu Lužnice objevilo několik paddleboardů, klasická lehátka, obří kruhy, jednorožci, nafukovací ananas, pizza, nanuk, prostě co kdo našel. Naštěstí děcka samostatně zvládla nafukování, což se nedá říct o všech vedoucích. Jeden nejmenovaný Jany přecenil své lehátko, nebo podcenil pumpičku, ale rozhodně tuto komplikovanou techniku nezvládl jak měl a jeho stroj explodoval. 🙂 To byl ovšem poslední problém celé akce a po několika hodinách usilovného nepádlování a poflakování se všichni dostali zdárně zpět na chatu.

Samozřejmě celá akce nebyla jen o válení se u vody, opékání buřtů a procházkách. Děcka se trénovala i v praktických věcech, jako třeba vaření jídla pro větší skupinu osob a mytí nádobí v lavoru. To byla jedna z klíčových disciplín, ve které jsme odhalili řadu slabin a na příštích akcí se na to určitě znovu zaměříme. 🙂

Věřím, že se dětem celá akce líbila a že jsme letošní prázdniny ukončili jak se sluší a patří. A samozřejmě díky všem zúčastněným vedoucím za logistickou podporu a samotnou účast.

Text a foto: J. Lejsek

  

Související obrázky: