Soutěžní víkend starších družstev

V první víkend školního roku se jako každoročně opět naplno rozběhla podzimní část Českobudějovického dvojboje, která bývá během prázdnin lehce utlumená.

V pátek jsme s oběma družstvy starších vyrazili do Dolního Bukovska, kde se konal Bukovský trojboj. A protože minimálně naše družstvo II. stále v celém poháru bojuje o konečné umístění na bedně, tak jsme neodjížděli s malými ambicemi. Ale to vlastně neodjíždíme nikdy, jen se občas vracíme s trochu vyprášeným kožichem. 🙂 Každopádně měli jsme jasnou strategii, natrénováno a k vítězství už zbývalo to všechno překlopit v realitu.

Starší začínali na štafetě 4x60m. Protože nás trochu oslabila marodka, měla obě družstva jen po jedné štafetě. Starší I. s časem 54,10s brali v nabitém startovním poli 11. místo a Starší II. po lehkém problému na posledním úseku s časem 53,44s skončili těsně před nimi na 10. místě. Z celkových 20 družstev to není špatné, ale máme na více. Každopádně to byl teprve začátek.

Na požární útok nastoupilo družstvo I. jen se šesti závodníky, ale nikdo nic nevzdával. Bohužel strojník dokázal skvělý náběr vody i skvěle poslat vpřed a pozapomněl, že předek, oslabený o jednoho závodníka, tento skvělý výkon úplně neocení. Sestřik z větší vzdálenosti se nakonec povedl, ale čas 27,89s stačil až na 16. místo a tím i na celkové 14. místo v závěrečném hodnocení.

Starší II. ovšem v plné sestavě tento problém neřešili a s parádním časem 16,79s brali 2. místo a v celkovém hodnocení 4. místo. K tomu ještě v doplňkové uzlovací disciplíně brali 3. místo.

No co si budeme povídat, chtěli jsme to trochu lepší. Každopádně šance na opravu přišla hned následující den na soutěži v Chrášťanech, kde se běžel útok a braňák.

Starší družstva začala braňákem a naše jednička po lehkém zaváhání na azimutu, kde se podobně jako spousta dalších týmů nevešli do tolerance, skončili na 7. místě. Družstvo II. ovšem azimut zvládlo a i přes chybičku na jiném stanovišti dokázali udržet v této disciplíně 1. místo.

Po braňáku přišel na řadu útok a tady na naše týmy našel recept jen Srubec, který se vmáčkl mezi nás. Starší I. s časem 18,19s skončili na 3. místě a celkově na nepopulárním 4. místě a Starší II. v útoku s časem 16,76 brali 1. místo a tím i zlato celkově.

Závěrečné vyhodnocení tedy vypadalo výrazně lépe, než o den dříve v Bukovsku, protože si naši borci chodili pro medaile jako pro rohlíky. 🙂

Rád bych pogratuloval všem dětem k parádním výsledkům, protože jsou plně zasloužené. Máme pořád na čem pracovat, ale s medailí na krku je to vždy trochu příjemnější.  🙂

Text, foto: J. Lejsek

 

Související obrázky: