Srubecký dvojboj 2022

Srubec 27.8. 2022 – Na Srubec jsme vyjeli celkem se třemi družstvy, dvěma družstvy starších a jedním družstvem mladších hasičů. Bohužel naše nejmenší přípravka se nedala dohromady, protože stále ještě jsou prázdniny a spousta hasičů je ještě na dovolené. Počasí nám přálo, tak jsme se těšili.

Po nástupu začínali mladší požárním útokem a starší na štafetě dvojic. Mladší hasiči byli promíchaný z týmu zelených a modrých, ale běželi za tým mladší II. protože s tímto týmem potřebujeme body do celkového hodnocení Českobudějovického dvojboje. Celkem na Srubci bylo 6 týmů mladších hasičů, tak jsme si mysleli že se dobře umístíme, ale bohužel na požárním útoku jsme měli neplatný pokus…. Drobet se s námi poprala savice, tím pádem nedokončený útok, škoda. Ve štafetě dvojic družstvo mladších zabralo, abychom měli alespoň nějaký výsledek a ve štafetě dvojic s časem 74:31 mladší skončili na krásném 2.místě. Po sečtení bodů jsme se nakonec v tabulce vyhoupli na 4.místo což je také krásný umístění. Gratuluji

Starší hasiči začínali běhat na štafetě dvojic, kdy náš první tým, tedy starší I. s časem 67:19 s skončili na 10.místě, nevadí příště to bude lepší. Náš druhý tým, starší II. Musel zabrat, protože také bojují o body v tabulce Českobudějovického dvojboje a s časem 54:50 umístili na krásném 2.místě gratulujeme. Po štafetách se starší přesunuli na požární útoky a začínali starší I. A tentokrát jim útok krásně sedl, že s časem 19:21 vzali i starší II. Po sečtení bodů se celkově naši starší I. umístili na 8.místě. Pokračovali starší II. a po dokončení útoku se jim připsal čas 21:61.Po sečtení bodů se naše družstvo starších II. v tabulce umístilo na krásném 5.místě. Všem závodníkům gratulujeme. Děkujeme našemu řidiči Petrovi Hencze, za cestu na Srubec a zpět do Nových Homol.

Text: Petra Jakešová, Foto: Petra Jakešová, Josef Lejsek, Josef Koblic