Bukovský trojboj a Chrášťanský dvojboj 2022 – MLADŠÍ, PŘÍPRAVKA

Dolní Bukovsko 3. 9. 2022-V sobotu brzy ráno jsme s družstvy Mladší I, Mladší II a Přípravka vyjeli do Bukovska, kde nás čekala soutěž v PÚ, štafetě 4×60 m a speciální dovednosti v uzlování. Tato soutěž byla velmi silně obsazená, přihlásilo se celkem 23 družstev mladších a 3 družstva přípravek.

Na začínaly nejdříve přípravky. Naši nejmladší statečně bojovali a útok dokončili v čase 59,04 vteřin na 3. místě. Po přípravkách šlo na základnu družstvo Mladších I a ti se časem 26,67 umístili na 16. místě. Mladším II se dařilo podstatně lépe a jejich čas útoku 20,76 je vynesl na třetí místo. Soutěž pokračovala štafetami 4×60 m a začínaly opět přípravky. Naši nejmenší zabrali a obsadili krásné 2. místo. Pak následovaly štafety mladších. Zelení (Mladší I) obsadili místo 9. a Modří (Mladší II) jestě lepší 5. místo. V celkovém hodnocení obou disciplín tak získala naše Přípravka 3. místo, Zelení obsadili 12. místo a Modří dosáhli na 4. místo. V konkurenci tolika zúčastněných družstev jsou to skěvlé výsledky, všem moc gratulujeme.

Jako samostatná disciplína soutěže bylo tzv. „Uzlování“. Tohoto se túčastnila jen naše dvě družstva mladších a to z každého družstva pouze čtyři borci. Děti musely ukázat, jak zvládají techniku vázání jednotlivých uzlů, kterou se učí na ZPV (Závod požární všestrannosti), tzv „Braňák“. Celkem šlo na uzlování 15 družstev a po změření všech výsledných časů obsadili Zelení 7. místo a Modří o jedno lepší 6. místo. Opět moc pěkné výkony. Děkujeme

            Všechny naše děti se moc snažily a předvedly svou bojovnost a vytrvalost. Soutěž byla náročná a proto jsme se už celkem těšili domů na odpočinek, protože nás druhý den čekal další dvojboj v Chrášťanech.            

Chrášťany – 4. 9. – neděle

            V neděli, opět brzy ráno, jsme vyrazili na nejvzdálenejší soutěž ročníku, do Chrášťan. Tentokrát s námi přípravka nejela, takže za mladší jelo družstvo Zelených (Mladší I) a družstvo Modrých (Mladší II). Soutěžilo se samozřejmě v pořárním útoku (PÚ) a pak v obávaném ZPV – „Braňáku“. V Chrášťanech už byl celkový počet účastníků citelně nižší, pouze 11 družstev, ale o to silnější a kvalitnější byla konkurence.

            Mladší začínali požárními útoky a na start šli nejdříve Zelení. Útok se jim povedl lépe, než v Bukovsku a předvedli čas 24,64, který stačil na 5. místo. Pak šli na základnu Modří, kteří skvěle útok  rozběhli v krátkém čase, ale bohužel, na levém proudu se našemu borci pod tlakem vody rozpojila proudnice, ale i přesto, že to pro něj bylo velmi bolestivé, dokázal jí opětovně napojit a útok tak Modří dokončili v limitu v čase 45,93, který znamenal 11. místo. A šlo se na „Braňák“. Opět zahajovali Zelení, kteří se vyhecovali, trať i s úkoly zvládli ve slušném čase a tak obsadili 8. místo. Modří na trati zabrali ještě víc a svými výkony a pěkným časem se umístili na 4. místě. V celkovém hodnocení tak Zelení obsadili 5. místo a Modří 8. místo. Krásné výkony  v obou náročných soutěžních dnech a všem našim borcům patří hlavně za bojovnost velká gratulace.

            Závěrem musíme poděkovat našemu dvornímu řidiči panu Petrovi Henczemu a jeho autobusové dopravě, že nás oba dva dny bezpečně odvezl na soutěže i zpět.

  • Za tým vedoucích MH Nové Homole Josef Koblic