Sváteční šedesátky a stovky starších a dorostu

V neděli 7.5.2023 vyrazil náš předvoj otestovat Borovanskou dráhu na šedesátky. Sice s touto disciplínou nemáme úplně moc zkušeností, protože jak někdo začne běhat stovky, už se do zkrácené dráhy většinou nedokáže vejít, ale i tak se pár starších rozhodlo to zkusit. Přeci jen šlo o první kvalifikační soutěž o postup na MČR a to už za pokus stojí. 😊

Zastoupení jsme měli jen v kategoriích starších děvčat a starších kluků, protože sestava mladších se chystala až o den později do Ledenic, kde starší již měli v plánu běžet jen stovky. Ale jako předskokani si naši nevedli vůbec špatně. Mezi děvčaty skončila Elenka Šeberová na 10.místě, Lucka Velková na 22.místě, Nella Hantová na 27.místě a Áďa Fesslová na 34.místě. A v klucích pak Martin Velek bral 5.místo, Štěpán Pražák 12.místo a Pepa Lejsek při své premiéře s bariérou 27.místo.

Skutečnost, že Martinovi utekla kvalifikace na MČR jen o jedno místo, mne ovšem donutila jednat. Takže ještě před závěrečným nástupem už byla skoro celá sestava přihlášená mimo plán na druhý den ke stovkám i na šedesátky. Holt s trenérem se nediskutuje. 😊

Takže v pondělí jsme museli trošku mimo plán do Ledenic dorazit již v 7h ráno, protože program začínal právě šedesátkami. Ze starších děvčat si Elenka Šeberů vylepšila svůj čas z Borovan, ale bohužel jí kvalifikace na republiku, podobně jako Martinovi o den dříve, utekla o jedno místo. Svoje časy si vylepšili i Štěpa Pražák, Pepa Lejsek a Martin Velek, kterému už v Ledenicích kvalifikace neutekla. Takže v září v Brně budeme na MČR mít i svého zástupce. Své první šedesátky s bariérou si v Ledenicích zaběhl i Martin Ivan, který s Kubou Tomanů doplnil naši šedesátkovou sestavu starších.

Hned po vyhlášení výsledků se přestavěla dráha pro stovkaře, kde jsme také měli své koně. Protože šlo o poslední soutěž v této disciplíně před okresem dospělých i dorostu, byla to i parádní příležitost o porovnání výkonů s našimi soupeři.

V mladších dorostenkách skončila Elenka Šeberů na 12.místě, Lucka Velků na 14.místě, Nella Hantů na 23.místě a Peťa Velků na 25.místě. Ve středních pak Klárka Jansů na 26.místě, těsně před Áďou Fesslů. No a v ženách se představila z našich jen Denča Kostrounová, která brala krásné 10.místo.

No a hned po přestavbě se na trať vrhla mužská část naší party. Štěpa Pražák v mladším dorostu bral 4.místo. Ve středním dorostu pak Martin Velek 9.místo a David Jansa 12.místo. Mezi staršími dorostenci už to byla velká řežba a Kuba Guňků s Milošem Henzlů se seřadili hezky za sebou na 19. a 20. místě. No a nakonec mezi muži skončil Pavel Peterka na 19.místě a Jirka Janoušek o stupínek níže na 20.místě.

Když tedy shrnu celý prodloužený víkend, tak z toho máme ze soboty 2x postup na okres dospělých, v pondělí 1x postup na MČR v šedesátkách a k tomu kopu nových osobních rekordů, nových zkušeností s novou disciplínou. K tomu jsme asi pokořili i rekord sboru v množství snědených hranolků, párků v rohlíku a sekané, protože když vyrazíte v sobotu ráno na hasičský maraton, co trvá 3 dny, tak na nic jiného není čas. 😊 A to se sezóna pořád teprve rozjíždí.

Gratuluji všem k super výsledkům a za týden si k tomu doufám urveme i postup na okres družstev dětí.

Text,foto:J.Lejsek

 

 

 

Související obrázky: