Ledenická šedesátka-mladší

8.5 2023 jsme vyjeli s našimi mladými hasiči do Ledenic na šedesátky. Tzn. přeskok překážky, přeběh kladiny, zapojení hadic do rozdělovače a hurá do cíle se zapojenou proudnicí.

Na této soutěži byla možnost postupu na MČR. Na tuto soutěž jsme jeli s mladšími hasiči již podruhé, některé děti měly už zkušenosti z minulého roku a mají čím dál tím lepší čas, některé jely poprvé. V Ledenicích jsme se sešli v 7.30 hod. v počtu 3 mladší dívky a 6 mladších chlapců. Zastoupení z Nových Homol bylo tedy veliké. Po nástupu se začaly rozběhávat mladší dívky. Anežka Tondlová, Míša Stejskalová a Linda Hantová hasičskou disciplínu šedesátek zakončily, jak nejlépe ony samy mohly. Z celkového počtu 44 mladších dívek se Míša umístila na krásném 24. místě, Anežka na 33. místě a Linda na 41.místě. Všem třem našim holčinám moc gratulujeme.

Po mladších dívkách odběhly starší dorky a po nich přišli na řadu mladší chlapci, naši chlapci z Nových Homol byli ještě více nervóznější než dívky, protože většina chlapců běžela poprvé. Celkem soutěžilo na šedesátkách 26 mladších chlapů. Nové Homole zastupovali Blaško Tobiáš, který se umístil na krásném 13. místě, Adam Levý na 16. místě, Tomáš Jakeš na 18. místě, Berdych Šimon na 20. místě, Václav Hořejší na 21. místě a David Levý na 22. místě.

Všem našim závodníkům moc gratulujeme.

Nabrali jsme nové zkušenosti, ale bohužel na MČR jsme se nedostali a v příštím roce si soutěž zopakujeme ještě s lepším umístěním. Děkujeme našim mladším závodníkům za odvahu a jejich výkony.

Všem vedoucím za pomoc na soutěži.

Text: Petra Jakešová

Foto: Petra Jakešová, Miloš Henzl