Hosín

Hosín – 10.6.2023 hasičská soutěž v PÚ o pohár starosty obce.

Na soutěž jsme do Hosína jeli v počtu 1 družstvo mladších a 1 družstvo starších žáků z Nových Homol.

Tato soutěž se běhala dvoukolově, protože na této soutěži nebylo příliš mnoho družstev. Jako 1. začínalo běhat družstvo mladších žáků a po prvním kole se umístilo na 2. místě. Po druhém pokusu PÚ se družstvo mladších žáků umístilo na 1. místě.

Po PÚ mladších žáků běželo družstvo starších žáků a po 1. pokusu mělo bohužel NP a po 2. pokusu si polepšilo reputaci a skončilo na 1. místě.

Tato soutěž byla výjimečná v tom, že družstva umístěná na prvních třech místech v každé kategorii postupovala do superfinále o proudnice na PÚ. Oběma družstvům se to nádherně povedlo postoupit z 1. místa. Po odběhnutí PÚ v superfinále obě družstva skončila na krásném 1. místě a každé družstvo si přivezlo domů dvě nové proudnice.

Gratulujeme všem závodníkům za krásné výkony, SDH  z Hosína za pozvání, rodičům za podporu a našim mužům za pomoc při přípravě.

Text: Petra Jakešová

Foto:Alena Lieblová, rodiče, Josef Koblic a Petra Jakešová