Velká cena okresu ČB v Mydlovarech

Mydlovary – V sobotu 1.7.2023 jsme vyrazili s družstvy mužů i žen do Mydlovar na soutěž Velké ceny okresu. Holky v rámci tréninku na MČR a kluci jako podpora.

Jako první nastoupila na základnu pánská sestava, která byla poskládaná jak to jen šlo, ze všeho dostupného. Dobře rozběhnuté to bylo asi prvních 10m, přesněji od startovní čáry až k základně. Pak si vybrala svou daň nervozita u Janyho, který si poprvé vyzkoušel rozdělovač. A zkoušel ho opravdu dlouho. Dokonce tak dlouho, že mu utekl. 😊 A než se všechno pospojovalo, uteklo tolik času, že to stačilo na poslední místo. To bylo ovšem zároveň postupové do finále, kam v Mydlovarech nezvykle postupuje vždy první a poslední tým ze základní části soutěže. Takže úspěch.

Holky nastoupily v téměř totožné sestavě, v jaké běhají postupovky. Cílem bylo potrénovat, takže i základnu si poskládaly tak, jak to dělají s Rosenbauerem, kde mašinu startuje Béčkař. Pro ostatní soutěžící to bylo trochu překvapení, protože všichni běhají klasicky, ale trénink je trénink a na ostatní nekoukáme. 😊 Jenže holky vytřely všem zrak a zaběhly nejrychlejší čas ze všech. Takže druhý postup do finále.

To už se běželo na dvě Béčka v obou kategoriích, takže pro kluky zkrácená dráha. Trošku se přeházela sestava, aby se Jany nemusel na rozdělovači trápit 2x, a hned to bylo lepší. A protože vítězové prvního kola měli ve finále NP, povedlo se i klukům nakonec něco vyhrát. 😊

Holky ve finále předvedly ještě lepší výkon a s časem 19,40 suveréně vyhráli i toto kolo.

Jako člen družstva mužů musím ovšem uznat, že na stejně finálové dráze nám holky nadělily 4s, což je strašlivý rozdíl. Hrůza. Jako trenér družstva žen ale musím naopak jásat, protože to byla paráda. A podobně jako na závěrečném nástupu, před holkami ještě jednou klekám na svá stará a rozvrzaná kolena. 😊 

Text,foto:J.Lejsek