Noční soutěž v Milenovicích

Milenovice – V sobotu 8.7.2023 se z ničeho nic rozhodla skupinka našich pubertálních dorostenců, co nemají o prázdninách do čeho píchnout, že by bylo fajn vyrazit si někam zasoutěžit. A protože jsme od Mydlovar měli pozvánku na noční soutěž v Milenovicích, dostali chuť na noční jízdu. A protože jich bylo málo, musel jsem dostat chuť i já. 😊

U prezence sice naše sestava vzbudila trochu rozruch, protože nevěděli, do které kategorie nás zařadit, ale nakonec se to povedlo. Běželo se v kategoriích muži, ženy a senioři. Naše sestava čtyř dorostenek a třech mužů, kdy já spadám do kategorie seniorů, byla nakonec zapsána mezi muže.

Bohužel příprava proběhla trochu na poslední chvíli, takže jsme vzali tu jedinou mašinu, na které fungovala světla. Ta jsou na noční soutěži trochu potřeba, ale jako na potvoru na našem „nejsilnějším“ stroji, zrovna nešla. A ukázalo se, že patnáctka zdaleka nepatřila k tomu nejnabušenějšímu, co se na startu sešlo. Ale není vše jen o mašině a jak se říká, víra hory přenáší. Takže jsme si přenesli tu naši raketu na základnu a místo výkonu stroje do toho dali trochu toho srdíčka. 😊

A nakonec to stačilo mezi muži na velmi solidní 7. místo z jedenácti startujících. Sice organizátory trošku zaskočilo, když si pro diplom v kategorii mužů přišla holčičí sestava, ale opět jsme úspěšně rozšířili povědomí o Homolských hasičích mimo náš okres. 😊

Text,foto:J.Lejsek